Створення природного парку «Пам’ятка Пеняцька» залежить від депутатів Львівщини

18:36, 16 жовтня 2009

Сьогодні, 16 жовтня, комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради погодила проект рішення Львівської обласної ради «Про створення національного природного парку «Пам’ятка Пеняцька» (робоча назва «Північне Поділля») на території Золочівського, Бродівського та Буського районів Львівщини. «За» проголосувало 7 членів комісії, проти – 1, депутат фракції ВО «Свобода» Ірина Сех.

І.Сех у виступі зазначила, що від самого початку процес підготовки до створення природного парку відбувається із порушеннями закону «Про природозаповідні території», закону «Про місцеве самоврядування» та Земельного Кодексу України. З її позиції, у місцевих, сільських радах громадах мали бути проведені референдуми щодо погодження створення цього національного природного парку. Оскільки їх не було, І.Сех повідомила, що 20 жовтня під час слухання цього питання на сесії Львівської обласної ради фракція ВО «Свобода» буде всіляко блокувати порушення закону.

Проте керівник проекту з підготовки документації для створення парку, доктор сільськогосподарських наук, професор Львівського національного лісотехнічного університету України Леонід Копій зазначив, що з природоохоронної точки зору до складу парку доречно було включити 25-35 тис. га на території трьох адміністративних районів Львівщини. Проте розробники постаралися максимально враховувати інтереси існуючих землекористувачів та місцевих територіальних громад. Зокрема усім місцевим громадам були подані списки земельних ділянок, які доречно було б включити у територію парку, для погодження. Сільські ради не погодили жодного гектару в межах сільських населених пунктів на передачу до національного парку. Відтак площа майбутнього парку скоротилася до 15,573 га.

За інформацією Л.Копія, з цієї площі 13,872 га – це землі лісового фонду, місцеві лісгоспи дали згоду на їх переведення до національного парку. При цьому вони не втрачають права далі ними користуватися у господарській діяльності. Ще 1,9 га – це землі запасу сільських рад поза межами населених пунктів. Згоду на їх перевід отримано від голів райадміністрацій.

Заступник начальника головного управління Держкомзему у Львівській області Ігор Падляк повідомив, що відповідно до внесених у законодавство змін, уповноваженими погоджувати такі питання є райадміністрації, а не місцеві ради.

Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Анатолій Дейнека теж акцентував на тому, що у підготовці цього проекту думка місцевих громад не ігнорувалася. За його словами, місцевим радам пропонувалося включити або не включати землі територіальних громад до складу парку, внаслідок чого його розрахункова площа зменшилася до майже 16 тис. га.