Випускники та студенти останніх курсів Львівської академії мистецтв відкрили виставку «Перетин» у галереї Гері Боумена.
Вони не бояться експериментів і критики. Її й не отримали, натомість мистецтвознавці уже дали схвальні відгуки цим шістьом молодим авторам. Їхнім викладачем був Олексій Хорошко, відомий своїм контемпорарі мистецтвом та сучасною сценографією у львівських театрах.
«Одне із їхніх здібностей ‒ це те, що вони сміливі, вони не бояться, експериментують. І мені здається, що це є необхідність у теперішньому часі. Тому що ті, хто бояться, безсенсовно цим займатися», ‒ ділиться думками Олексій Хорошко.
У стилі ню показує свій проект «Загублена у часі» Роксолана Табака. Це серія фотографій у техніці олійного друку.
«Цими роботами я хотіла показати загубленість кожної людини в часі. Тому що кожен з нас має якісь моменти свого життя чи з дитинства, чи з нашої уяви, де ми не можемо згадати: була це реальність чи ні. Як різні моменти, які ми бачимо на вулиці, можуть переплітатися, виконані у різний час», ‒ пояснює Роксолана Табака.
Навпроти побачите такі знайомі кожному начебто фотографії з сімейного альбому. Насправді це живописні картини Анни Никитюк, її дипломна іронічна робота про сентиментальну родинну пам'ять.
«Такі фотографії не мають жодної художньої цінності, але для кожного вони такі інтимні, теплі. У багатьох вони повторюються і багато може знайти в тому чи іншому зображенні себе, свою маму чи ще когось з родичів», ‒ розповідає Анна Никитюк.
На виставці демонструють і відеоарт на тему хрущовок і густоти населення у них. За основу автор взяв проблему української архітектури спальних районів, де порушують багато норм проживання.
«У цій роботі я використав «6 квадратних метрів» ‒ це назва роботи і норма проживання у будинку типу хрущовок. І проблема в тому, що переважно 6 квадратних метрів перевищують ту норму, яка в нас зараз є в реалії», ‒ пояснює автор проекту Артур Солецький.
Їхні ідеї не нові, але втілені добре, кажуть мистецтвознавці.
«Це цілком суголосне з тим, що відбувається у загальносвітовому контексті, але якщо ми з вами говоримо про новаційність, тут все-таки треба дати певну знижку, тому що ці молоді люди вже послуговуються готовими моделями, які вони інтерпретують у своєму ключі», ‒ вважає історикиня мистецтва, кураторка виставки Галина Хорунжа.