Суд арештував 300 тис. доларів на британських рахунках екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, які він раніше не вказував у деклараціях. Про це повідомили в «Центрі протидії корупції».
У четвер Шевченківський райсуд Києва розглядав клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про арешт коштів, які знаходяться на рахунку в банку Великої Британії.
За словами прокурора Андрія Перова, ці гроші заблокували на деякий час і звернулися до НАБУ із запитом про накладення арешту.
Захист Насірова заперечував проти задоволення клопотання.
Мовляв, установа, в якій відкритий рахунок Насірового, не є фінансовою установою в розумінні нашого законодавства. Адвокати стверджували, що ця установа є брокерською, а український КПК передбачає накладення арешту в банках або фінустановах.
Також на думку захисту, кошти Насірова не знаходяться на рахунку в класичному розумінні. Нібито немає точного балансу рахунку, оскільки британці зазначили приблизну суму.
«Сам Насіров заявив, що це не гроші, а якійсь договір, укладений ще до 2015 року», – зазначають активісти.
Водночас, прокурор наголосив, що установа, в якій знаходяться гроші Насірова, є фінансовою, відповідно до британського законодавства. Рахунок екс-голова ДФС відкривав шляхом внесення готівкових коштів у 2015 році.
Нагадаємо, що 2 березня 2017 року Насірова затримали агенти НАБУ. Насірова звинувачували у зловживанні владою і службовим становищем та службовому підробленні. За версією слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка». На думку детективів НАБУ, впродовж 2015 року він прийняв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у схемі, на загальну суму 2,019 млрд грн.
Крім того, слідство стверджує, що Насіров збрехав «Укргазвидобуванню» і Державній службі геології та надр про відсутність у цих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання ними умов договорів про спільну діяльність в частині сплати ренти, що могло б стати підставою для розірвання договорів.
Після затримання Насіров заявив про важку хворобу та ліг у державну лікарню у Феофанії. Детективи НАБУ тривалий час не могли потрапити у лікарню щоб його затримати. Згодом Насірова таки вдалось доправити до суду для обрання запобіжного заходу, проте через нібито поганий стан здоров'я судовий розгляд затягнувся.
Пізніше щодо Насірова порушили ще одне провадження, його запідозрили в отриманні хабара та ухваленні незаконних рішень, що призвели до великих збитків.
31 січня 2018 року Насірова звільнили з посади очільника ДФС у зв'язку з наявністю в нього британського громадянства. Того ж року, 11 грудня, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним звільнення Романа Насірова з посади голови ДФС і поновив його, призначивши виплатити компенсацію за час вимушеного прогулу. У прокуратурі стверджували, що, згідно з їхніми даними, Роман Насіров має громадянство Великої Британії та Угорщини. Проте, на думку суду, сторона звинувачння довести ці факти не змогла.