Львівський окружний адміністративний суд дозволив будівництво нового готелю на місці стихійної парковки на вул. Вороного, 4, за існуючим готелем «Жорж». При повторному розгляді справи 26 січня суддя Роман Брильовський вирішив, що виконком, погоджуючи детальний план цієї території (ДПТ), діяв у межах своїх повноважень.
Також, як пишуть «Наші гроші. Львів», суддя не погодився, що рішення виконкому порушують права мешканців сусідніх будинків. Згідно з його рішенням, будівництво готелю замість паркінгу – це не зміна Генплану, а лише його уточнення. Мешканці можуть оскаржити це рішення в апеляційному суді.
Мешканці сусідніх до ділянки будинків оскаржували будівництво готелю на вулиці Вороного упродовж останніх кількох років. Спершу на місці стихійної парковки анонсували будівництво шестирівневого паркінгу. Проте у 2018 році виконком ЛМР погодив ДПТ цієї ділянки, який передбачав будівництво готелю з підземним паркінгом, а також відновлення частини пасажу Міколяша.
Пізніше мешканці скасували через суд це рішення, вигравши у 2019 році в суді першої інстанції та в апеляційному суді. Основним аргументом мешканців було те, що виконком не мав права погоджувати ДПТ: якщо плану зонування території району немає (а для Галицького району у Львові він не прийнятий), рішення про розроблення детального плану мають розглядати на сесії міськради. Крім того, згідно з аргументами мешканців, процедуру громадських слухань не дотримали, а потенційне будівництво готелю спричинить тріщини у сусідніх будинках.
Під час розгляду справи касаційним судом міськрада стверджувала, що мешканці не довели, що розробка ДПТ впливає на їх майнові або соціальні права, а погодження ДПТ виконкомом є окремою, «проміжною» стадією планування території на місцевому рівні і не затверджує містобудівну документацію.
У грудні 2019 року касаційний суд скасував рішення попередніх інстанцій і скерував справу на повторний розгляд. На думку колегії суддів, приймаючи рішення про погодження ДПТ, виконком «реалізовував повноваження щодо підготовки та подання на затвердження Львівської міськради відповідної містобудівної документації».
При новому розгляді справи 26 січня 2021 року Львівський окружний адміністративний суд повністю відмовив у задоволенні позову мешканцям вулиці Вороного. Суддя вирішив, що виконком діяв у межах своїх повноважень і не погодився, що рішення виконкому порушують права мешканців. Також ТОВ «Ательєр», який планує збудувати готель, повідомив, що будівництво на цій території паркінгу суперечить Державним будівельним нормам. Мешканці ще можуть оскаржити це рішення в апеляційному суді.
Водночас у грудні 2019 року відбулися громадські слухання, на яких мешканці підтримали ідею розроблення детального плану території та забудови на вул. Вороного. Згодом у мерії повідомили, що головуючий та секретар слухань з невідомих причин не передали протокол в управління «Секретаріат ради» ЛМР, і через порушену процедуру слухання вважають такими, що не відбулись.
Мерія вдруге дозволила розробити ДПТ – уже без пасажу Міколяша – у кінці 2019 року. Громадські слухання уже нового проекту відбулися у березні 2020 року, у травні 2020 року його погодила містобудівельна рада. Згідно з ним, на даху нового готельного комплексу мають облаштувати громадський простір з вільним доступом для всіх охочих.
Власником 60% ТОВ «Ательєр» є Назар Купибіда, керівник АТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова, ще 20% належать Арсенові Шлапаку, синові колишнього депутата ЛМР та бізнесмена Романа Шлапака. Ще 20% ділять між собою брати Андрій та Лев Підлісецькі. Останній до 2019 року був народним депутатом від «Самопомочі».