Івано-Франківський окружний адміністративний суд 7 травня призупинив дію рішення сесії Івано-Франківської міськради від 25 квітня 2013 року "Про заборону розміщення символіки неіснуючих та невизнаних держав".
«7 травня 2013 року згідно з постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду (про забезпечення позову) дію рішення міської ради зупинено", - повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.
Згідно з інформацією, прокуратура звернулася з позовом до суду щодо припинення дії та визнання незаконним рішення міськради про заборону розміщення символіки неіснуючих та невизнаних держав.
У прокуратурі нагадують, що цим рішенням міськрада рекомендувала не використовувати символіки невизнаних та неіснуючих держав (воєнізованих формувань) у дні державних свят в Івано-Франківську, а 9 травня на території міськради оголосила Днем жалоби за загиблими у Другій світовій війні.
Після вивчення цього рішення, зазначає прес-служба, прокуратура встановила, що воно суперечить вимогам закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" та закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Розгляд адміністративної справи по суті призначено на 23 травня 2013 року.
Нагадаємо, що 7 травня Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення Львівської міської ради «Про оголошення 8 травня у Львові Днем жалоби і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» до винесення остаточного рішення. Цього ж таки дня суд призупинив рішення Львівської міської ради про заборону використання нацистської та комуністичної символіки.
Нагадаємо, Івано-Франківська міська рада оголосила на території міста 9 травня Днем жалоби за загиблими у Другій світовій війні. Депутати також заборонили в обласному центрі розміщення на будинках і спорудах підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності символіки неіснуючих і невизнаних держав (військових формувань).
25 квітня Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями жалоби за загиблими у Другій світовій війні та жертвами тоталітарних режимів.
Додамо, що нещодавно прем’єр-міністр Микола Азаров уже заявив, що називати 9 травня Днем жалоби – аморально. «Люди, які бачать 9 травня Днем жалоби, самі є послідовниками нацизму», – говорив Азаров.