Суд Кіпру арештував все особисте майно Дмитра Фірташа

Арешт накладено за позовом російського банку ВТБ

13:25, 16 січня 2019

Окружний суд кіпрського міста Лімасол наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа за позовом російського банку ВТБ.

Як пише в середу, 16 січня, російська газета «Коммерсант» з посиланням на свої джерела, позов було подано 20 грудня 2018 року, і через тиждень на майно українського бізнесмена було накладено арешт як запобіжний захід. Сума обмежувальних заходів - майже 46 млн доларів. При цьому обмежувальні заходи торкнулися і головної компанії олігарха Group DF Holdings Limited, яка фактично керує всім бізнесом Дмитра Фірташа.

Представники компанії вже прокоментували ситуацію, назвавши арешт незаконним. На їхню думку, обмежувальні заходи є тимчасовими і попри арешт група, як і раніше, залишається власником цих активів, а обмежувальні заходи є тимчасовими. Наразі юристи компанії готуються оскаржувати арешт.

Приводом став позов російського банку ВТБ, якому заборгували дві структури олігарха – ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» і ТОВ «Титанові інвестиції», які є власниками низки заводів в Криму. Загальна сума заборгованості становить понад 2,5 млрд руб.

У квітні 2015 ВТБ видав «Юкрейніан Кемікал Продактс» і ТОВ «Титанові інвестиції» кредит. З лютого 2016 року ці фірми перестали проводити виплати і ВТБ почав судитися.

За словами співрозмовників видання, позов до Фірташа, а також «низки пов'язаних з ним осіб і компаній» про стягнення збитків, спричинених «шахрайськими діями відповідачів», передбачав арешт рухомого і нерухомого майна на 45,7 млн доларів.

Позивачі, зокрема, просили накласти забезпечувальні заходи на майно мільярдера і компаній Group DF Holdings Limited, Letan Investments Limited і Tolexis International Limited. За даними джерел, перша з них є фактично головною компанією Дмитра Фірташа, яка керує всіма його активами.

Як інформував ZAXID.NET, станом на сьогоднішній день голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ живе в Австрії. Його заарештувала місцева влада 12 березня 2014 року за запитом влади США, виданим у 2013 році.

Під час попередньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму 18,5 млн доларів хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Фірташ усі звинувачення спростовував і називав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Зараз він судиться, щоб не допустити екстрадиції в США.