Суд не дозволив міськраді розірвати угоду оренди майна з ТзОВ «Привокзальний ринок»

19:15, 30 грудня 2014

Львівський апеляційний господарський суд не задовольнив апеляцію управління комунальної власності ЛМР на рішення господарського суду області від 28 жовтня і не дозволив розірвати із ТзОВ «Привокзальний ринок» угоду оренди цілісного майнового комплексу на вул Горської, 2 у Львові. Відповідне рішення суду у повному обсязі вже опубліковане у єдиному реєстрі судових рішень.

Так, за рішенням суду другої інстанції від 24 грудня, позивач у особі управління комунальної власності не має підстав розривати угоду оренди майна із ТзОВ «Привокзальний ринок» від 1 січня 2001 року, не може вимагати від підприємства звільнити приміщення та передати їх управлінню ЛМР, бо відповідач не порушував умови договору.

Зазначимо, що позов до господарського суду Львівської області управління комунальної власності ЛМР подало 20 серпня. Підставою розірвання договору про оренду на вимогу орендодавця із ТзОВ «Привокзальний ринок» було названо несплату орендних платежів підприємством протягом трьох місяців з дати закінчення строку платежу на суму 26 768,75 грн.

Однак, відповідач подав на розгляд суду платіжні документи, які засвідчують, що до початку судового розгляду у справі боржник таки сплатив всі борги і підстави до розірвання угоди немає.

Відповідно, 28 жовтня суд першої інстанції прийняв рішення про відхилення позовних вимог управління комунальної власності ЛМР, а 24 грудня апеляційний господарський суд області підтримав це рішення господарського суду Львівської області у повному обсязі.

 «Саме несплата орендної плати протягом трьох місяців з дати закінчення строку платежу є підставою для розірвання Договору на вимогу орендодавця.

Повно та всебічно дослідивши усі матеріали справи судом не встановлено порушення наймачем зазначених вимог закону, при цьому інших підстав для розірвання договору скаржник не зазначає», - зазначено у рішенні апеляційного суду.

Керівник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич у коментарі ZAXID.NET повідомила, що підстав подавати касаційну скаргу на рішення суду другої інстанції у міськради немає, бо відповідач виконав умови договору, сплатив заборговані кошти, а інших підстав до розірвання угоди немає.

Вона також зазначила, що сьогодні міськрада Львова перебуває у судовому процесі із Вільною профспілкою «Ринок Привокзальний» , яка у господарському суді Львівської області вимагає від міськради розірвати договір оренди цілісного майнового комплексу із ТзОВ «Привокзальний ринок».

Нагадаємо, Привокзальний ринок – причина багатомісячних конфліктів між керівництвом ТзОВ «Ринок «Привокзальний» та підприємцями ринку, які об’єднались у профспілкову організацію «Вільна профспілка «Ринок Привокзальний» . Підприємці ринку звинувачують акціонерів ТзОВ «Ринок «Привокзальний» у незаконних поборах.

Неодноразово працівники ринку пікетували Міськраду з вимогою розірвати незаконну, на їхню думку, угоду про оренду частини приміщень майнового комплексу ринку між управлінням комунальної власності ЛМР та ТзОВ «Ринок «Привокзальний».

Зокрема, інцидент із вибиванням дверей кабінету мера Львова Андрія Садового жінками-працівницями ринку трапився 18 серпня. За цим фактом триває кримінальне провадження.

В юридичному управлінні ЛМР 18 серпня повідомили, що начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун уже підписала позов на розірвання угоди про оренду із ТзОВ «Ринок Привокзальний» і позов уже надіслали до Господарського суду Львівської області.