Суд може заборонити реконструкцію площі Св. Юра у Львові

Громадські активісти подали позов проти мерії та УГКЦ

12:20, 2 липня 2015

6 липня Галицький районний суд розглядатиме позов на УГКЦ і Львівську міську раду. Позивачі вимагають припинення реконструкції площі перед собором Святого Юра.

Про це повідомив викладач Українського католицького університету Василь Стефанів на своїй сторінці у Facebook.

«1) Міжнародна благодійна організація «Екологія- Право-Людина», 2) Балаж Віра Андріївна, 3) Садова Вікторія Вікторівна, 4) Національний університет «Львівська політехніка» (на стороні позивача). Ось ці герої, які подали в суд на УГКЦ і Львівську міську раду. Вимога проста: зупинити будівництво пам'ятника А. Шептицькому», - написав він.

Галицький районний суд Львова виніс ухвалу (справа № 461/5547/15ц) про відкриття провадження у справі щодо будівництва пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові.

Відтак, позивачі вимагають:

1. Визнати право власності територіальної громади на сквер, розміщений на площі Святого Юра.

2. Зобовязати Львівську міську раду та Курію Львівської Архиєрпархії УГКЦ припинити дії, які призводять до знищення скверу та зелених насаджень на площі Святого Юра.

3. Захистити цивільні права та інтереси позивачів шляхом визнання незаконними та скасування ухвал Львівської міської ради від 18.09.2014 № 3818 (із змінами) «Про спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому та відновлення площі Святого Юра у м. Львові» та від 25.12.2014 року № 4255 «Про погодження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Святого Юра» (із змінами, внесеними ухвалою від 29.01.2015 року № 4306 «Про погодження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Святого Юра»).

4. Відновити становище, яке існувало до порушення шляхом визнання незаконною та скасування Ухвали Львівської міської ради від 26.02.2015 року № 4369 «Про затвердження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на пл. Святого Юра».

Як розповіла ZAXID.NET Вікторія Садова, позивачі намагаються перешкодити знищенню сквера.

«Ми розраховуємо на відновлення законності шляхом справедливого суду. Якби ми не вірили, що це є можливим, то не робили би цього кроку. Ми вимагаємо скасувати ті ухвали Львівської міської ради, через які сквер опинився під загрозою. Ми жодним чином не виступаємо проти Шептицького, проти його ювілею чи проти вшанування пам’яті митрополита. Ми просимо скасувати ухвали, які можуть нанести шкоду скверу. Ми  за зберження скверу у його історичному вигляді, з історичним плануванням та зеленими насадженнями», - розповіла вона.

Нагадаємо, що з березня 2015 року довкола проекту з реконструкції площі святого Юра  тривають дискусії. Мистецьке середовище міста та деякі громадські організації не підтримують ідеї масштабної перебудови площі. Суперечки викликала й названа сума витрат, її вважають надто великою в часи економічної кризи та війни.

Громадська ініціатива «Врятуй Сквер Святого Юра» бореться за збереження скверу, який, згідно із проектом спорудження пам’ятника Андрею Шептицькому, має бути фактично знищений у своєму історичному вигляді. У своєму маніфесті громадська ініціатива наголошує: «Ми виступаємо за гідне вшанування памяті Митрополита Андрея Шептицького, встановлення йому памятника  і відновлення існуючого скверу.

Ми піднімаємо питання доцільності перебудови площі Святого Юра з перенесенням дороги вартістю щонайменше 32 мільйони гривень в складні для країни часи.

Ми виступаємо за впровадження дієвих механізмів реалізації права громади впливати на прийняття рішень щодо формування громадських просторів».

Львівське комунальне підприємство «Львівавтодор» уклало договір із ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на реконструкцію площі. Нагадаємо, «Онур» розпочав роботи ще до появи інформації у «Віснику держзакупівель» та підписання договору. Роботам перешкодили активісти, оскільки у сквері біля площі хотіли вирубати дерева.