Затриманий голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба вимагав хабар у двох ІТ-компаній за перемогу на тендері.
Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва, пише «Первая инстанция» - видання, яке спеціалізується на темі судових справ.
З документа стало відомо, що, за версією слідства, Кашуба «використовуючи своє службове становище, дав трьом членам конкурсної комісії незаконну вказівку про визнання переможцями торгів на надання послуг у сфері інформаційних технологій двох компаній: «Інфоком» і «МККУ-мережі».
Слідчі встановили, що напередодні конкурсу між Кашубою і бізнесменами була укладена домовленість про передачу йому за цю «перемогу» від «Інфокому» 320 тисяч гривень, а від «МККУ-мережі» – 250 тисяч гривень. Гроші через посередників отримала дружина голови Держслужби 11 вересня. При цьому в документах не пояснюється, чому хабар, у якому звинувачують Кашубу, у підсумку виявився більшим – чиновник нібито отримав 622 тисячі гривень.
У суді з обрання запобіжного заходу Кашуба та його захисники просили не застосовувати до нього арешт, посилаючись на сімейне становище підозрюваного, його скрутне матеріальне становище, хвору матір, а також позитивну характеристику за місцем роботи.
Однак, суддя вирішив, що чиновник, який не відсторонений від роботи, має закордонний паспорт з відкритою шенгенською візою, може втекти, і заарештував Кашубу, призначивши заставу в розмірі 1,827 мільйона гривень.
Зараз Кашубу вже випустили на свободу після внесення потрібної суми.
Компанія «Інфоком» розробляла для Служби зайнятості корпоративну телекомунікаційну мережу, а компанія «МККУ-мережі» раніше надавала послуги розвитку, модернізації та супроводження пакета прикладних програм інформаційно-аналітичної системи «Кадри Державної служби зайнятості».
16 вересня міністр соціальної політики Павло Розенко оголосив про звільнення усіх керівників Державної служби зайнятості – як центрального апарату, так і керівників обласних підрозділів.