Трьох колишніх беркутівців – Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, яких передали бойовикам так званої «ДНР» під час обміну, оголосили у міжнародний розшук. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні у Святошинському суді Києва у вівторок, 20 жовтня, повідомляє адвокатська дорадча група, що представляє інтереси потерпілих.
У справі про розстріли на Майдані обвинувачуваними є п’ятеро екс-співробітників спецпідрозділу міліції «Беркут», які в грудні минулого року передані до ОРДЛО у межах обміну.
Аброськіна, Зінченка, Янішевського та ще двох їхніх колег – Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру – обвинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Тривалий час вони перебували на лаві підсудних, але отримати вироки не встигли, бо їх передали бойовикам у межах обміну.
«Беркутівці» Тамтура і Маринченко 8 лютого 2020 року повернулися на підконтрольну територію України, а всі інші підсудні залишилися в окупованому Донецьку.
Прокуратура стверджує, що Янішевський, Зінченко та Аброськін, швидше за все, вже не на окупованих територіях Донбасу.
Прокурори також зазначили, що ці обвинувачені переховуються від суду. Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська підтримує цю позицію і зазначає, що екс-беркутівців передали на окуповану територію, яка не має фактичного кордону з РФ, тому є всі підстави для оголошення у міжнародний розшук, інформує «Громадське».
Суд задовольнив цю вимогу. Тепер прокурори мають організувати офіційне оголошення у міжнародний розшук компетентним органом міжнародної юрисдикції.
Як інформував ZAXID.NET, 28 грудня Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід «беркутівцям» Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Аналогічний запобіжний захід обрали Сергію Тамтурі і Олександру Маринченку, які перебували під домашнім арештом. Усі вони були внесені в список на обмін і передані бойовикам 29 грудня.
Колишніх «беркутівців» судять за перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство і заподіяння тілесних ушкоджень активістам Євромайдану. Процес був близький до стадії дебатів, його фінал прогнозували на 2020 рік. Відбулося понад 200 результативних засідань, кожне тривало від 2 до 6 годин. Це найважливіша і найпрогресивніша справа з усіх «майданівських». У ній понад 200 потерпілих.