Суд оголосив вироки у справі про катастрофу лайнера Costa Concordia

12:40, 21 липня 2013

Суд в Італії визнав власника круїзного лайнера Costa Concordia, що затонув у січні 2012 року, а також п'ятьох співробітників компанії Costa Crociere, винними в неумисному вбивстві людей. Перші вироки винуватцям трагедії, що сталася біля острова Джильйо в ніч на 14 січня 2012 року, оголосили 20 липня в місті Гроссето.

П'ятеро співробітників судноплавної компанії Costa Crociere, котрій належав затонулий лайнер, зокрема чотири члени екіпажу корабля та менеджер компанії, отримали від півтора до майже трьох років позбавлення волі, повідомляє інформаційне агентство dpa. За його даними, їх визнали винними в тому числі й у численних неумисних убивствах.

Найбільший термін отримав антикризовий менеджер Costa Crociere Роберто Феррарині. Його засудили на два роки та десять місяців позбавлення волі за спробу мінімізувати репутаційні втрати свого підприємства та затягуванні рятувальних робіт. Феррарині, а також інші підсудні визнали свою провину, аби суд пом'якшив їм покарання. За домовленістю між обвинуваченням та захистом було прийняте рішення не проводити судовий процес.

Як повідомляє DW, жоден із засуджених насправді не опиниться у в'язниці. Менші строки можуть бути відтернімновані, що ж стосується довших, то в їхньому випадку може бути розпочате касаційне провадження. Адвокати, котрі представляли інтереси постраждалих в аварії, вироками розчаровані, повідомляє агентство.

Капітан лайнера Франческо Скеттино і досі залишається у статусі обвинуваченого - суд над ним продовжується. Його звинувачують у численних неумисних убивствах та нанесенні шкоди здоров'ю, а також у втечі з корабля, що тоне. Якщо Скеттино визнають винним у цих злочинах, йому може загрожувати до 20 років позбавлення волі.

Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia, на борту якого перебувало понад 4,2 тис. осіб 13 січня, сів на мілину поблизу острова Джильї біля узбережжя італійської області Тоскана, після чого частково затонув. У катастрофі загинули 32 людини.

17 січня в Італії почалися слухання у справі катастрофи лайнера. У прокуратурі вважають, що капітан судна Франческо Скеттіно раніше ніж більшість пасажирів залишив судно, і тому несе відповідальність за загибель людей. Звинувачення вважає, що Скеттіно загрожує до 15 років в'язниці.

Операція зі зняття з мілини лайнера Costa Concordia розпочалася наприкінці червня. За прогнозами, роботи займуть не менше року та обійдуться в $300 млн.