Суд ООН визначив графік процесу України проти РФ до літа 2019 року

16:31, 13 травня 2017

Міжнародний суд ООН визначив графік процедур за позовом України проти Росії, давши кожній із сторін рік на подачу доказової бази суддівській колегії. Про це в коментарі «Європейській правді» повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка представляє уряд України на слуханнях у Гаазі.

Як зазначається, напередодні в Гаазі відбулася нарада представників України, Росії та голови Міжнародного суду ООН Ронні Абрахама, на якій сторони погодили графік подальшого розгляду звинувачень щодо порушення з боку РФ двох конвенції ООН та відповіді на них.

За словами Зеркаль, в України є рік та місяць для подання документів про дії російської сторони. Цей термін закінчується 12 червня 2018 року. Після цього у російської сторони є також рік на подання так званого контрмеморандуму заперечень до даних, наданими українською стороною. Таким чином, позиція обох сторін в суді не раніше 12 липня 2019 року. Після цього суд повинен визначити новий графік для надання сторонами коментарів на позиції один одного.

Зеркаль позитивно оцінила такий графік судових процедур. «Строки подання Меморандуму, 13 місяців, відповідають загальному намірові української сторони», - пояснила вона.

Раніше Олена Зеркаль анонсувала зустріч в Гаазі 12 травня, на якій очікувалося, що президент суду буде приймати рішення щодо подальшого розгляду справи.

Як відомо, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі «Україна проти Росії», визнавши за собою юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи. Зокрема, суд визнав, що Україна довела можливість тимчасових заходів в суперечці «Україна проти Росії». Разом з тим, суд не знайшов підстав для введення додаткових заходів щодо Росії згідно Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, але підтримав позицію України в питанні расової дискримінації в Криму. В МЗС України заявили, що таке рішення суду є «конструктивним підходом».

Нагадаємо, Україна подала 16 січня 2017 року позов до суду за фактом порушення РФ міжнародних конвенцій, зокрема, Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (підтримка тероризму на сході України) та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (дискримінація етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму).