Суд оштрафував за отримання хабара колишнього головного лікаря Кам’янко-Бузької лікарні

12:56, 18 вересня 2017

Колишнього головного лікаря Кам’янко-Бузької центральної районної лікарні Олександра Ковальчука суд визнав винним в отриманні хабара та присудив йому штраф у розмірі 20,4 тис. грн. Про це повідомили «Наші гроші. Львів», посилаючись на вирок Кам’янко-Бузького районного суду.

Крім цього, суд заборонив Олександрові Ковальчуку обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями протягом двох років. Йому інкримінували вчинення злочину за ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу (одержання хабара). Перед винесенням вироку він звільнився з посади.

Із матеріалів справи відомо, що Олександр Ковальчук отримав від приватного підприємця хабар у 9,1 тис. грн за надання йому дозволу на проведення комп’ютерної діагностики організму за методом Фолля у приміщенні Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні та за видачу йому листа про те, що головний лікар не заперечує проти проведення такої діагностики у приміщеннях ЦРЛ.

При цьому, Олександр Ковальчук сам запропонував підприємцю вирішити питання через надання йому хабара. Підприємець передав хабар головному лікарю у його кабінеті двома частинами. Першу частину – 2,7 тис. грн – він передав 20 лютого 2017 року, ще 6,4 тис. грн – 1 березня. Того ж дня Ковальчука затримали правоохоронці, й вилучили хабар.

На суді медик визнав свою вину та пояснив, що підприємець обіцяв йому додатково залишати по 200 грн за кожен огляд «на розвиток лікарні». Ковальчук не заперечував, оскільки вважав, що «ці кошти не будуть зайвими для лікарні».

На посаді головного лікаря Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні Ковальчук працював з травня 1995 року.

Додамо, метод Фолля, за яким підприємець збирався проводити діагностику у приміщенні Кам’янка-Бузької лікарні – діагностичний метод електроакупунктури. Для встановлення діагнозу використовуються результати вимірювання електричного опору шкіри в певних точках пальців рук і ніг. З точки зору сучасної доказової медицини, у нього відсутні діагностичні можливості і стійкі результати клінічних досліджень, тому його ставлять під сумнів як ненауковий. Метод був розроблений німецьким лікарем Райнгольдом Фоллем у 1950-х роках на базі китайської акупунктури.