Суд поновив на посаді керівника театру ім. Лесі Українки

18:18, 2 грудня 2015

Галицький районний суд поновив на посаді художнього керівника екс-директора театру імені Лесі Українки Олексія Коломійцева.

Як розповів ZAXID.NET теперішній директор театру Микола Павлів, наразі інформація є лише усною. Письмове рішення буде лише у понеділок. Саме тоді й буде відомо, чи має театр виплатити Коломійцеву зарплатню за ті місяці, які він не був на роботі.

Підтвердив інформацію і виконувач обов’язків начальника управління культури ЛМР Михайло Мороз. Він наголосив, що після того як управління культури отримає письмове рішення суду про поновлення Коломійцева, міськрада подаватиме апеляцію.

Нагадаємо, що ЛМР подала позов до суду проти Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки з вимогою визнати недійсним контракт з Олексієм Коломійцевим. 

Конфлікт між тодішнім директором Коломійцевим та трупою театру спалахнув у червні та став топ-подією у львівському театральному середовищі. Оскільки він дістав нових барв, то не зайвим видається нагадати його хронологію.

20 червня більша частина акторів театру висловила недовіру директору Олексію Коломійцеву та відмовилась грати виставу Divka. Зауважимо, що контракти й у трупи закінчувались 30 червня (більшість мала також право на відпустку), у директора – 31 липня.

Управління культури ЛМР 4 липня оголосило конкурс на заміщення посади художнього керівника театру, який мав набрати нову трупу на конкурсній основі. Проте 3 серпня конкурс фактично було зірвано. Річ у тім, що замість узгодженого і заздалегідь оголошеного складу комісії, наказ про який був датований 2 липня та підписаний директором театру Олексієм Коломійцевим та тодішнею начальницею управління культури ЛМР Іриною Магдиш, несподівано з’явився новий наказ. Список членів комісії, датований 27 липня, був підписаний знову ж таки директором Коломійцевим, проте не затверджений начальником управління культури.

До складу комісії Олексій Коломійцев увів осіб, які не фігурували у попередньому, узгодженому списку і, судячи з їх коментарів у соцмережах, підтримують Коломійцева. Члени узгодженої, «старої» комісії відмовились брати участь у конкурсі, тож його перенесли.

Проте несподівано ввечері та практично таємно було проведено засідання конкурсної комісії. До конкурсу допустили лише трьох претендентів, серед яких, був і Олексій Коломійцев. Попри те, що двоє інших претендентів відмовились брати участь у такому конкурсі та попри відсутність кворуму Коломійцева було обрано художнім керівником театру. В.о. директора Геннадій Рассказов підписав із ним контракт на 5 років. Наказ про це датований 4 серпня.

Саме те, як пройшов конкурс, і стало причиною судового позову. Управління культури призначило на посаду директора театру Миколу Павліва. Виконувачем обов’язки художнього керівника став Євген Худзик. Конкурс на цю посаду мав відбутись після завершення суду. 

21 вересня, у театрі нова команда представила політику ребрендингу, нову візію розвитку театру та розповіла про себе. Суть оновлення полягає в створенні театру-дому, у відкритому просторі, де відбуватиметься обмін ідеями. а цей час театр показав декілька нових вистав ти мистецьких проектів. А новостворений Театр Олексія Коломійцева зіграв в Одесі все той же мюзикл Divka.

Нагадаємо також, що під час перевірки фінансової діяльності Олексія Коломійцева було виявлено угоду Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, який тоді очолював Олексій Коломійцев, з громадською організацією, заснованою так само Коломійцевим, на понад 100 тис. грн. Про це повідомив на прес-конференції заступник начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз. Результати перевірки  передані у правоохоронні органи, які займаються цією справою.