Суд скасував арешт майна, вилученого під час обшуків в Андрія Клюєва

Екс-главу Адміністрації президента підозрюють в організації розгону студентів на Майдані

15:33, 21 серпня 2021

Шевченківський райсуд Києва скасував арешт, накладений на майно колишнього голови Адміністрації президента Андрія Клюєва в справі про розгін Майдану 30 листопада 2013 року. Про це повідомляє Watchers Media.

Відповідне рішення ухвалила суддя Лідія Щебуняєва ще в п'ятницю, 20 серпня. Адвокатка підозрюваного Марія Сініцина просила скасувати арешт на майно, вилучене під час обшуку в будинку у Козині. З її слів, Андрій Клюєв ніколи не проживав на тій території. А сам будинок, як і все майно в ньому, належить його батькам.

«На час обшуку будинок перебував у власності Петра Клюєва, який працював все життя на шахті. Там проживали подружжя Клюєвих з 2004 року. Вази, сервізи, бокали, ікони, картини, статуетки належали Петру Клюєву та його дружині Людмилі. Остання, після смерті Петра, отримала у власність все вказане майно», – заявила вона.

У відповідь прокурор Олексій Клименко зазнавчив, що у справі понад 80 потерпілих – вони заявляли цивільні позови про відшкодування моральних збитків. Тому, якщо суд визнає Клюєва винним, арештоване майно може слугувати джерелом відшкодування.

Він також нагадав, що у 2016 році Апеляційний суд Києва вже перевіряв обґрунтованість ухвали про арешт і відмовився його скасовувати.

В результаті Шевченківський райсуд Києва повністю задовільнив клопотання адвокатки та скасував арешт майна, вилученого під час обшуку у 2016 році. Як вказують журналісти, йдеться про коштовні картини, антикварні вази, ікони тощо.

В коментарі «Українській правді» Клименко зауважив, що вартість речей, з яких зняли арешт, є незначною, порівняно з іншим арештованим майном Клюєва, як-от нерухомістю, земельними ділянками та автомобілем.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013. На момент розстрілу протестувальників Клюєв очолював Адміністрацію президента Януковича, до того був секретарем РНБО.

З країни він втік в лютому 2014 року, а в розшук його оголосили вже в березні. В 2019 році його адвокатка Марія Сініцина повідомила, що Інтерпол остаточно припинив розшук Андрія Клюєва та видалив про нього всі дані.

Він навіть хотів брати участь у виборах до Верховної Ради у 2019 році, однак невдозві ЦВК скасувала його реєстрацію, як кандидатів в народні депутати.