Вищий суд міста Лагор у Пакистані визнав неконституційним смертний вирок екс-президенту країни Первезу Мушаррафу.
Як повідомляє місцеве видання Dawn, троє суддів, які головували на засіданні, одноголосно вирішили, що справу проти колишнього глави держави відкрили з порушенням закону.
Як інформував раніше ZAXID.NET, суд в Ісламбаді виніс смертний вирок Первезу Мушаррафу, який керував Пакистаном з 1999 по 2008 рік, 17 грудня. Його визнали винним у державній зраді через призупинення дії конституції країни у 2007 році. Екс-президент з 2016 року проживає в Дубаї, куди йому дозволили виїхати на лікування.
Хто такий Первез Мушарраф?
Первез Мушарраф – президент Ісламської республіки Пакистан з 2001 по 2008 роки, колишній начальник штабу сухопутних військ Пакистану, генерал армії у відставці, ветеран Другої і третьої індо-пакистанських воєн. У 1999 році скинув тодішнього прем'єр-міністра Наваза Шаріфа, організувавши безкровний військовий переворот, і став головою виконавчої влади до 2001 року, а відтак – президентом Пакистану. За період з 2003 по 2005 пережив три спроби замаху на життя.
У 2002 році в Пакистані відбулись парламентські вибори, але Мушарраф залишив за собою пости президента, головнокомандувача і право відправляти у відставку уряд і розпускати парламент. У 2007 році він призупинив дію конституції Пакистану, щоб уникнути юридичного оскарження свого правління, та увів надзвичайний стан у країні. У тому ж році Мушарраф оголосив про відставку верховного судді Іфтіхара Чаудхрі і ще 60 суддів, щоб гарантувати собі переобрання на посаду президента, через що в Пакистані почалася політична криза. Країною прокотилася хвиля масових демонстрацій, які нерідко переростали в зіткнення з поліцією.
У листопаді 2007 року Мушарраф склав президентську присягу на новий п'ятирічний термін і став цивільним президентом Пакистану, пішовши у відставку з посади керівника армії. На парламентських виборах 2008 року перемогли опозиційні до президента партії, під тиском яких 18 серпня 2008 року він подав у відставку.