Верховний суд скасував заборону продавати алкоголь вночі. Але ЦЕ НІЯК НЕ ВПЛИНЕ НА ЛЬВІВ!
Верховний суд скасував рішення Київради (від 2017р.) про заборону продавати алкоголь вночі. Проте, ця судова практика ніяк не пошириться на Львів, де діє така ж заборона.
Багато міст України свого часу заборонили продавати в себе алкоголь вночі з питань безпеки і зменшення рівня злочинності. Їхні рішення масово оскаржували підприємці, в тому числі у Львові та Києві.
Тому в 2018 році парламент ухвалив поданий мною законопроект відповідно до якого місцеві ради отримали повноваження встановлювати такі обмеження.
Відтак, всі рішення рад про обмеження продажу алкоголю у нічний час прийняті після 24 квітня 2018 р. – є чинними і законними!
Львів зробив правильно і змінив своє рішення від 2010 р. про обмеження продажу на нове (від грудня 2018р.), опираючись на зміни в законодавстві.
Верховний суд, натомість, прийняв постанову, що стосується рішення Київради від 2017 року.
Ця ситуація – яскравий приклад недосконалої роботи судової системи. Розгляд судових справ затягують на роки, а вони потім виявляються неактуальними через зміни в законодавстві.
У ЛЬВОВІ ПРОДАВАТИ АЛКОГОЛЬ ВНОЧІ – ЗАБОРОНЕНО З 22:00 до 10:00.
І ця заборона – законна.
Особисто буду надалі відстоювати таку заборону. Бо це хоч і не комплексний, але все ж таки крок до зменшення вживання алкоголю та зниження рівня злочинності.
Наведу лише декілька фактів, які свідчать про те, що у нашій країні серйозні проблеми з алкоголем. Тому слід не тільки забороняти продавати спиртне уночі, а й проводити інші заходи, що рятуватимуть людей від згубної звички, а суспільство захищатимуть від правопорушень:
• Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. До 20 років молодь або сильно п’є, або ж має статус алкоголіка. Такими є дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. І вони страшні!
• Україна на четвертому місці по смертності від алкоголю. За даними від 2016-го року.
• Вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 літрів чистого спирту на душу населення на рік. Українці, за статистикою офіційних продаж і в перерахунок на чистий спирт вживають 7 літрів на людину. Але якщо врахувати, що в Україні половина ринку алкогольної продукції в тіні – то ця позначка вже давно перевалила за 10 літрів на людину.
• І ближче до реалій Львова: за період 2017-2019 років у Львові обліковано 880 фактів скоєння насильства у сім’ї. З них 703 скоєно у стані алкогольного сп’яніння. Тобто: 80% випадків насильства у сім’ї скоєні у стані алкогольного сп’яніння.
А ви помітили як у Львові зросла кількість точок роздрібного продажу алкоголю і так званих «наливайок»?