Басманний суд Москви продовжив термін арешту, накладеного на кондитерську фабрику Roshen в Липецьку.
Як йдеться у повідомленні на сайті компанії, за клопотанням слідчого термін забезпечувального арешту, накладеного на 12 об'єктів нерухомості, продовжено до 13 червня 2019 року.
«Міра суду дозволяє фабриці експлуатувати заарештоване майно, але забороняє продавати його або здавати в оренду. Під арештом продовжують бути склад готової продукції, чотири цехи, будівля підсобного корпусу, а також сім земельних ділянок загальною площею понад 700 тис. кв. метрів», - повідомляють у корпорації.
У компанії нагадують, що з 1 квітня 2017 року на Липецькій фабриці було повністю зупинене виробництво. Також свою діяльність зупинив торговий дім та склад готової продукції. Потужності фабрики законсервовані. Українська продукція Roshen не імпортується на територію РФ, починаючи з 2013 року.
Однак журналісти програми «Гроші» на телеканалі 1+1 ще на початку листопада 2018 року повідомили, що корпорація Roshen частково вивезла обладнання з фабрики у Липецьку попри арешт майна. Обладнання заарештованого підприємства вдалося забрати з Росії та перевезти до Києва. У розслідуванні йдеться, що смоки та холодильні машини перевозили у жовтні 2015 року, квітні 2016 року та двічі у січні 2018 року.
Журналісти послалися на документи митниці і зазначили, що перший транш відбувся, коли майно фабрики вже було заарештоване згідно з рішенням Басманного суду Москви. За даними ЗМІ, вартість лише однієї партії вивезеного обладнання становить близько 10 млн грн.
Представники корпорації Roshen у коментарі пояснили, що на підприємство у Липецьку було накладено арешт, під яким досі перебувають 12 об'єктів нерухомості. Обладнання під арештом не було, тому офіційно частину обладнання перевезено в Україну. Корпорація повідомляє, що має намір, коли буде така можливість, забрати все обладнання з Російської Федерації.
Адміністрація Президента Петра Порошенка, якому належить кондитерська корпорація, наразі не прокоментувала вдале вивезення майна фабрики з території країни-агресора.
Прес-служба Roshen також додала, що з 1 квітня 2017 року на Липецькій фабриці повністю зупинили виробництво.
Як писав ZAXID.NET, власником корпорації Roshen є президент України Петро Порошенко. Під час виборчої кампанії у 2014 році він обіцяв продати Roshen, найнявши для цього інвестиційну компанію Rothschild і українську інвестгруппу «Інвестиційний капітал України» (ICU). Однак через відсутність покупців в січні 2016 року була укладена угода, за яким Порошенко передав свою частку в корпорації в незалежний «сліпий» траст. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів.
Roshen заявляла також, що президент РФ Владімір Путін перешкоджає продажу Липецької фабрики.