До будівлі Апеляційного суду Києва, де, як очікується, продовжиться розгляд апеляції екс-прем'єра Юлії Тимошенко на вирок у "газовій справі", не прийшов жоден її прибічник.
Правопорядок забезпечує невелика кількість міліціонерів.
У четвер захист Ю.Тимошенко заявив, що не братиме участь у процесі під час розгляду апеляції, як і сама екс-прем'єр. Ю.Тимошенко в оприлюдненій заяві наголосила, що не вірить у справедливість українських судів і сподівається на Європейський суд із прав людини.
Раніше біля будівлі суду збиралися сотні прибічників Ю.Тимошенко, що вимагали справедливого правосуддя.
Народний депутат України Сергій Соболєв (фракція "БЮТ-Батьківщина") перед засіданням суду заявив журналістам, що прийшов ще раз нагадати про позицію захисту Ю.Тимошенко не брати участь у розгляді апеляції у "газовій справі".
"Ми розуміємо, що надалі проведення процесу використовується виключно як розправа над опозицією, ми не хочемо бути свідками такого процесу... Я прийшов, щоб чітко заявити, що дійсно вчорашню чітку позицію підтверджено... На сьогодні ми не очікуємо ніяких рішень, які поставили б крапки у цьому процесі, були б справедливими та неупередженими", - сказав С.Соболєв.
Він зазначив, що прийшов лише зробити заяву для преси і не буде присутнім на засіданні суду.
Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році.
Крім того, Ю.Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.
Апеляційний суд може ухвалити свій вирок, залишити в силі вирок суду першої інстанції, скасувати його або повернути на повторний розгляд до районного суду або прокуророві.