Павлоградський міський районний суд 16 грудня засудив колишню танкістку «ДНР» Світлану Дрюк (позивний «Вєтєрок»), яка перейшла на бік України та погодилася давати свідчення в Гаазькому трибуналі, до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки.
Як повідомила прес-служба суду 20 грудня, її визнали винною в участі в терористичному збройному формуванні у 2014-2018 роках. У цей період вона була «заступницею начальника штабу 11 Дунайсько-Єнакіївського полку 1 армійського корпусу народного ополчення так званої ДНР», підбирала і навчала добровольців для участі в бойових діях проти Збройних сил України.
«Вона неодноразово висвітлювалась ЗМІ незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" як приклад жінки-військовослужбовця. З метою приховування факту своєї участі у терористичній організації "ДНР", обвинувачена отримала та використовувала ідентифікуючий позивний "Вєтєрок"», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в ході досудового розслідування обвинувачена свою провину визнала, а також викрила незаконну діяльність понад 20 кадрових російських воєнних, які перебували на тимчасово окупованій території Донецької області та брали участь у збройних діях проти України. Відтак, між нею та прокурором Генпрокуратури затвердили угоду про визнання винуватості з умовним покаранням – 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки.
Умовне покарання передбачає, що у випробувальний період поведінка засудженої контролюватиметься спеціальним держорганом. Якщо в цей час вона ухилятиметься від контролю і виконання певних обов'язків чи здійснить злочин, умовний термін можуть скасувати та ув'язнити її на 5 років. Натомість після закінчення випробувального терміну без порушень судимість погашається.
Додамо, що Світлана Дрюк є прототипом героїні стрічки «Ополченочка» – першого художнього фільму, знятого на тимчасово окупованих територіях України за мотивами реальних подій війни на сході України. Фільм став широко відомим саме після того, як Світлана перейшла на бік України. На початку 2019 року вона повідомила своєму командуванню, що їде в особистих справах у Ростов-на-Дону. Натомість жінка разом з дітьми переїхала на підконтрольну Україні територію, у чому їй допомогли українські спецслужби.
Дрюк займала командні посади у підрозділах бойовиків в реактивному дивізіоні під час штурму Дебальцевого. Також вона командувала «одинадцятим полком» бойовиків. Виїхавши з окупованого Донбасу, жінка передала українським спецслужбам документи, які доводять, що найновішу російську техніку перекидають через кордон на Донбас. Про наявність кадрових російських військових на Донбасі вона готова свідчити на Гаазькому трибуналі.