Суд відправив Сергія Стерненка до в'язниці на 7 років

Cуд визнав Стерненка винним у викраденні Сергія Щербича

11:36, 23 лютого 2021

У вівторок, 23 лютого, Приморський суд Одеси оголосив вирок місцевому активісту Сергію Стерненку, відправивши його до в'язниці на 7 років.

Вирок оголосили з другого разу. Раніше, 19 лютого, оголошення перенесли всього за пів години до початку засідання суду.

Сторона обвинувачення інкримінувала Стерненку викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича. Прокуратура стверджувала, що провина обвинувачених, Стерненка та його соратника Руслана Демчука, підтверджується свідченнями потерпілого Сергія Щербича, телефонними білінгами та показами свідка.

Метою нападу, на думку обвинувачення, було заволодіння майном Щербича – його банківською карткою, телефоном. Обтяжуючою обставиною суд визнав те, що злочин нібито вчинили «у зв’язку з виконанням потерпілим службовим обов’язком» – Щербич був депутатом райради.

Обидва обвинувачені свою причетність до викрадення Щербича повністю заперечували. Стерненка, крім нападу, визнали винним у незаконному зберігання зброї – травматичного пістолету. За цією статтею його звільнили від відповідальності, оскільки сплив термін давності.

Прокурори вимагали засудити активіста до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У підсумку, суд визнав Стерненка винним і відправив до в'язниці на 7 років і 3 місяці. Додатковою санкцією суд призначив конфіскацію половини майна.

Стерненко свою вину не визнав і вкотре заявив, що вважає і справу, і вирок – виключно політично вмотиваваними. Засуджений наголосив, що подасть апеляцію на рішення суду.

Сергія Стерненка взяли під варту прямо у залі суду і відправили у СІЗО.

Хто такий Сергій Стерненко і за що його судять

Сергій Стерненко – одеський громадський активіст, активний учасник Революціїї Гідності. У 2014 році очолив одеський осередок «Правого сектору», був учасником сутичок в Одесі 2 травня 2014 року.

Також брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, боровся з будівельною мафією міста, зривав концерти проросійських поп-зірок, разом зі своїми соратниками затримував місцевих торговців наркотиками.

Згодом він став активним критиком місцевої влади Одеси та дій поліції. На акціях і пресконференціях він говорив про жорсткі дії місцевих правоохоронців, відсутність реформ і проблеми із незаконною забудовою.

У 2018 році на нього було вчинено три замахи. Під час останнього його порізали ножем. Але Стерненко і сам смертельно поранив одного з нападників – Івана Кузнєцова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України.

В замовленні нападів Стерненко звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова. Стерненко також неодноразово заявляв про тиск на слідство у цій справі з боку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Ще одна справа стосується викрадення Сергія Щербича – новообраного депутата Комінтернівської райради. За словами потерпілого, йому зателефонував Стерненко і запропонував зустрітись, щоб обговорити питання його роботи.

Приїхавши на місце, депутат побачив кілька автівок і людей, із двома з яких, Стерненком і Демчуком, за його словами, був знайомий особисто. Депутат сів в одну з автівок, потім намагався втекти, однак його силою відвезли в підвал, де катували. Від чоловіка, зокрема, вимагали відмовитись від депутатства. Щербичу також погрожували фізичною розправою.

Коли жертву відпустили, він звернувся до правоохоронців. За твердженням обвинувачення, Щербич сам вказав на своїх викрадачів – Стерненка і Демчука.

Однак спершу правоохоронці публічно не повідомляли ані про конкретних осіб, причетних до злочину, ані про їхні примітні особливості. Лише за п’ять місяців Стерненку та Демчуку вручили підозри. Їх затримали й арештували, однак пізніше випустили з-під варти. Справу передали в суд для розгляду по суті ще в 2016 році.

Справа викликала широкий суспільний резонанс. На початку травня у Києві та ще у дев'ятьох містах України відбулися акції на підтримку одесита. Стерненка підтримали представники націоналістичної організації «Національний корпус» та громадська ініціатива «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Разом з тим, Стерненка вимагають притягнути до відповідальності політики часів Віктора Януковича: Андрій Портнов та Олена Лукаш та народні депутати від «Опозиційної платформи - За життя» Ілля Кива і Вадим Рабинович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубинський.