Суд відпустив голову Чернівецької облради під заставу в 10 млн грн

Івану Мунтяну та його спільнику обрали запобіжні заходи у справі про хабар за комунальний санаторій

16:49, 13 лютого 2020

Голові Чернівецької обласної Ради Іванові Мунтяну та бізнесменові Юрію Кушніру Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжні заходи. Йдеться про отримання Мунтяном 180 тис. доларів хабара за передачу в оренду Кушніру комунального санаторію «Брусниця».

Зокрема, 13 лютого ВАКС відпустив Мунтяна під заставу в 10 млн грн. Також суд зобов’язав його прибувати на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання або роботи, не відлучатися з місця проживання без дозволу, утримуватися від спілкування зі свідками та іншим підозрюваним, здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет, повідомило «Слово і Діло».

НАБУ і САП просили взяти Мунтяна під варту із альтернативою 15 млн грн застави. Захист заперечував проти задоволення клопотання і просив відпустити клієнта на поруки народних депутатів. Відповідні заяви про взяття на поруки подали п'ятеро народних депутатів від «Батьківщини».

Прокурор САП Ігор Щур на засіданні розповів, що Мунтяна підозрюють у проханні та одержанні неправомірної вигоди від чернівецького бізнесмена Юрія Кушніра. Останньому повідомили про підозру у наданні неправомірної вигоди голові Чернівецької облради. Прокурор розповів, що 19 липня Мунтян особисто приїхав у кабінет Кушніра, де запропонував йому взяти в оренду «Бальнеологічний санаторій «Брусниця», на що той погодився. Тоді у Мунтяна нібито виник умисел в одержанні неправомірної вигоди від бізнесмена за забезпечення та ухвалення рішення про передачу санаторію фірмі Кушніра. Усі перемовини, які стосувалися отримання Мунтяном хабара, відбувалися до оголошення конкурсу на передачу санаторію в оренду.

2 серпня конкурс оголосили. Наступного дня Кушнір через WhatsApp подзвонив Мунтяну. Голова облради у розмові нібито назвав деталі створення підприємства, яке братиме участь у конкурсі. За словами прокурора, фігуранти узгодили назву компанії, статутний капітал та засновників фірми, куди мала увійти колишня дружина Мунтяна. 6 серпня відповідна компанія з узгодженою назвою ТОВ «Буковинський оздоровчий комплекс «Брусниця» була зареєстрована. 8 серпня були подані документи до участі в конкурсі з не повним пакетом.

Прокурор зазначав, що слідство зафіксувало одержання Мунтяном 180 тис. доларів – тричі по 10 тис, п’ять разів – по 20 тис. і один раз – 50 тис.

Слідство також вважає, що існує ризик знищення доказів або документів, важливих для слідства. Прокурор САП пояснив, що слідство не знайшло облік про передачу неправомірної вигоди від Кушніра Мунтяну, який вони вели в електронній формі. Фотографію такого обліку знайшли на телефоні голови облради, як стверджує прокурор. До самого телефону Мунтян не надав доступ. Крім того, прокурор розповів, що голова облради знищив низку документів, порвавши їх і змивши в унітаз, коли детективи намагалися потрапити до нього додому для проведення обшуків. Також Мунтян нібито може впливати на свідків та інших підозрюваних, зокрема, прокурор нагадав про вплив голови облради на депутатів та інших осіб. У зв’язку з цим прокурор просив взяти Мунтяна під варту.

Іншому фігуранту справи – бізнесменові Юрію Кушніру – ВАКС обрав запобіжний захід 12 лютого. Суд відпустив Кушніра під заставу в 5 млн грн і зобов’язав дотримуватися тих самих вимог, яких має дотримуватися Мунтян.

Зазначимо, що сам Мунтян продовжує заперечувати, що отримував хабар від Кушніра. Однак 4 лютого 2020 року НАБУ опублікувало докази, які підтверджують отримання Мунтяном хабара.

Також додамо, що депутати облради проголосували за передачу цього санаторію в оренду лише з четвертого разу.