Підозрюваних у відмиванні бюджетних коштів на купівлі одеського заводу «Краян» – мера Одеси Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана та інших чиновників мерії та бізнесменів – виправдали. Таке рішення ухвалила колегія Малиновського районного суду Одеси у вівторок, 9 липня, повідомляє «Думська».
Зазначається, що суд оголошував вирок чотири дні. Суд прийшов до висновку, що слідство та прокуратура не довели наявність умислу на заволодіння коштами та зловживання владою.
Як повідомляється, прокуратура просила покарати мера дванадцятьма роками в'язниці з конфіскацією майна.
Для Павла Вугельмана просили призначити 11 років, Олексію Спектору, Володимиру Родіонову і Василю Шкрябаю — за 10 років (з конфіскацією майна). Бізнесменам Ігорю Кравченку, Петру Загодиренку та оцінщиці майна Галині Богдановій, які проходили обвинуваченими у справі, прокуратура просила призначити реальний термін — 11, 10 та 7 років з конфіскацією майна.
Адвокати заявляли про неприпустимість зібраних доказів і грубі порушення, які допустили слідчі органи. Вчора частину доказів провини підсудних, які зібрала прокуратура, суд визнав неприпустимими.
Серед іншого, суд зазначив, що у засіданнях не підтвердилась версія слідства про незаконний інформаційний вплив Труханова та його підлеглих на депутатів Одеської міської ради, про змову між фігурантами справи.
Повідомляється, що сам мер в суді під час своїй заключній промові, яка тривала 30 хвилин, назвав цю справу політичним замовленням.
Представники САП не були присутні в суді під час оголошення вироку. Відповідно, у сторони звинувачення буде час на оскарження вироку після отримання копії документа.
Так само повідомляється, що в суд з'явився Михайло Саакашвілі. У коридорі зчинилася тиснява, галас і метушня. Згодом поліція вигнала Саакашвілі з приміщення суду, а саму будівлю де зачитували вирок, зачинили зсередини, щоб активісти не могли прорватися.
Зазначимо, що прокурори САП звинувачували мера Одеси, кількох посадовців міськради та підприємців у тому, що вони заволоділи протягом липня-грудня 2016 року значними коштами місцевого бюджету при придбанні за завищеною ціною - 185 млн грн - будівлі збанкрутілого одеського заводу «Краян». Встановлено, що ринкова ціна об’єкта нерухомості становила понад 92 млн грн, а незадовго до придбання мерією будівлі «Краяна» її було придбано за 11,5 млн грн.