Суд визнав законним перейменування вулиці у Малехові на честь героя АТО

16:55, 17 липня 2015

Сьогодні, 17 липня, Жовківський районний суд визнав рішення сільської ради Малехова (Жовківський район Львівської області) щодо перейменування вулиці Нової на Тараса Дороша законним. Оскільки представник позивачів заявив, що апеляції не буде, то невдовзі вулицю у Малехові таки перейменують на честь героя АТО, який загинув на Луганщині від кулі снайпера.

Судове засідання тривало три години і супроводжувалося палкими дебатами між мешканцями вулиці та рідними загиблого учасника АТО.

Нагадаємо, 15 травня Малехівська сільська рада прийняла рішення про перейменування вулиці Нової у Малехові на вулицю Тараса Дороша. Однак деякі мешканці вулиці із ним не згодні та вважають, що їхні права порушили. Це і стало причиною спору між малехівцями та сільською радою.

11 мешканців вулиці Нової у Малехові та четверо підприємців із 100, що зареєстровані на цій вулиці, подали позов до Жовкіського райсуду із вимогою скасувати рішення Малехівськоі сільської ради про перейменування вулиці. Причиною невдоволення мешканців стали неналежно проведені громадські слухання з цього приводу.   

«Нашої думки ніхто не запитав. Треба було провести рефендум і на ньому вирішити. Натомість сільрада провела збіговисько під магазином. Нікому, крім Дорошів, не дала права належно висловитись. А тих, хто виступав проти перейменування, обзивали сепаратистами»,- сказав у суді один із позивачів, житель вулиці Нової Роман Білецький. 

Крім того, він заявив, що через перейменування вулиці зазнає зайвих фінансових витрат, які пов’язані з переоформленням документів. Хоча суми витрат чоловік не знає, але точно впевнений, що вони будуть.

Судове засідання

Натомість батько загиблого героя Роман Дорош такі слова заперечує. Він дізнався у юристів, що фінансові витрати становитимуть 85 копійок – це сплата державного мита.  Більше того, без нагальної потреби, успадкування або продажу нерухомості, не переоформлювати документи можна впродовж 10 років. Листи ж, які надіслані за старою адресою, приходитимуть ще впродовж 3 років.

Звинувачення щодо неналежно проведених громадських слухань батько загиблого героя також відкидає. За його словами, висловитись право мали всі, однак не всі бажали. 

«Ми всіх повідомили про проведення громадських слухань. Хто мав бажання, той прийшов. Позивачі, що зараз скаржаться, взагалі стояли збоку під деревом і мовчки спостерігали. Жодної ініціативи вони не проявляли», - пояснив у залі суду Роман Дорош. 

Представник відповідача - сільської ради, юрист Олег Плесканка розповів ZAXID.NET, що згідно із законом України «Про місцеве самоврядування», сільські чиновники взагалі не повинні були проводити громадські слухання з цього приводу. Перейменування вулиць – повністю компетенція сільської ради. Однак, через велике значення такого рішення, вирішили запитати думку громади.  Тому жодних прав громадян сільська рада не порушувала.

Підприємці, які також подали на сільську раду до суду, не вважають,  що їхні права порушили. Вони подали позов, оскільки перейменування вулиці завдасть їм багато клопотів. Зокрема з переєстрацією ліцензій, зміною статуту підприємств та переукладанням договорів із партнерами. 

«Ми не задоволені рішенням сільської ради, бо це завдає клопотів. Ми пропонували перейменувати будь-яку іншу вулицю, готові навіть поставити пам’ятник або встановити меморіальну дошку Тарасові Дорошу за власний кошт. Якщо вже їм залежить на перейменуванні вулиці, то ми просили хоча б зробити це з січня наступного року. Тоді ми матимемо час підготувати всі документи для цих змін», - розповів юрист компанії «Бау Сервіс» Андрій Тищенко.

На це представник сільради відповів, що підприємцям потрібно переробляти лише статут підприємства. За його словами, це займає два дні. Всі решта документів залишаються чинними. Пропозиції підприємців сільські чиновники розглядають. Проте рішення щодо їхнього затвердження ще не прийняли. 

Зрештою суддя Ясиновський оголосив рішення Малехівської сільради законним та таким, що не порушує права громадян. 

Ще до оголошення рішення суду адвокат позивачів Юрій Білецький заявив, що апеляцію вони не подаватимуть.

«Ми судились не проти Дорошів, а проти беззаконня сільських депутатів. Із самого початку було зрозуміло, що ми не виграємо цю справу. Однак, яким би не було рішення судді, ми апеляції подавати не будемо», - сказав Юрій Білецький.

Тарас Дорош у травні 2014 року добровільно вступив на службу у батальйон «Львів». 20 грудня за сумлінне виконання своїх обов'язків у зоні АТО його нагородили почесною грамотою ЛОДА. На момент загибелі герою було 27 років.