Суд визнав законним виїзне засідання Ради

17:55, 12 квітня 2013

Виїзне засідання Верховної Ради 4 квітня Вищий адміністративний суд визнав правочинним.

Про це повідомляє прес-служба суду.

"Колегія суддів дійшла висновку, що проведення 4 квітня 2013 року 10-го пленарного засідання Ради за адресою вул. Банкова, 6-8, за наявності присутніх 244 народних депутатів України, відповідає вимогам законодавства України", - сказано в рішенні суду.

Це, на думку суду "свідчить про те, що Верховна Рада мала право реалізовувати конституційно визначені повноваження, зокрема приймати закони, які можуть бути подані на підпис голові Верховної Ради і, у разі їх підписання, у подальшому подані на підпис президенту відповідно до вимог законодавства".

Крім того, колегія суддів вважає, що правочинність обумовлюється тим, що кількісний склад засідання "відповідав законодавчо визначеному кількісному критерію, що не заперечують сторони у справі".

Також суд встановив, що Верховна Рада не чинила "протиправних дій", прийнявши рішення проводити голосування шляхом підняття руки.

На аргумент позивача, що застосування окремими політсилами методів політичної боротьби, як наприклад, тимчасове блокування трибуни не може розглядатися як правова підстава для проведення пленарних засідань парламенту за межами будинку Ради, судді зазначили:

"Належне виконання народними депутатами своїх повноважень, зокрема, бути присутніми на пленарних засіданнях, голосувати, не перешкоджати розгляду питань порядку денного чи голосуванню іншим депутатам є не правом, а обов'язком нардепа".

Нагадаємо, що депутати Верховної Ради 4 квітня засідали паралельно в двох різних місцях. Одне засідання проводив спікер Володимир Рибак в актовому залі на вулиці Банковій, інше – віце-спікер Руслан Кошулинський у Раді на вулиці Грушевського. 

Екс-спікер Володимир Литвин вчора розповів, за яких виняткових обставин Рада може збиратись в інших приміщеннях. А колишній заступник голови ВРУ Степан Гавриш сказав, що закони, прийняті на альтернативному засіданні - нелегітимні. Водночас нардеп від ПР Олена Бондаренко сказала, що депутати збиралися за рішенням більшості, а тому все легітимно. Представник президента у Раді Юрій Мірошниченко сказав, що глава держави підпише закони, прийняті на виїзному засіданні, якщо їх підпише спікер Володимир Рибак і сам президент не матиме до них зауважень.