Суд, всупереч Нацраді, дозволив радіо «Вести» розширити мережу ще на 26 міст

17:03, 29 січня 2015

Радіо «Вести» оскаржило в Окружному адміністративному суді міста Києва відмову Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на початок мовлення радіостанції в 26 містах – Маріуполі, Мелітополі, Старобільську, Ковелі, Луцьу, Кривому Розі, Краматорську, Костянтинівці, Артемівську, Дружківці, Житомирі, Бердичеві, Хусті, Запоріжжі, Кіровограді, Первомайську, Рівному, Дубровиці, Сумах, Конотопі, Тернополі, Хмельницькому, Кам'янці Подільському, Черкасах, Золотоноші і Чернігові.

Про це повідомляє сайт газети «Вести», яка входить до одного холдингу з цією радіостанцією.

Холдинг «Медіа інвест груп», до якого входить радіо «Вести», придбав корпоративні права в компаніях, які володіють ліцензіями на мовлення в цих містах, восени 2014 року. У грудні 2014 року холдинг подав у відповідності з вимогами українського законодавства заявку до Нацради на зміну позивного та програмної концепції, щоб на придбаних частотах могло розпочати мовлення радіо «Вести». Однак Національна рада відхилила це прохання, після чого радіо «Вести» подало в суд на це рішення.

«Ми вказували на те, що Нацрада не навела жодного аргументу - чому вона не прийняла рішення про зміну позивного та програмної концепції. Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення задовольнити наш позов у повному обсязі по всіх 26 ліцензіях. Суд зобов'язав Національну раду змінити програмну концепцію і позивний на радіо «Вести».

У представлених суду поясненнях Нацрада так і не дала жодного обґрунтування - чому було відмовлено в початку мовлення радіо «Вести» на наших же частотах. Тепер ми очікуємо вступу рішення суду в законну силу і подальшого рішення Нацради на наше мовлення», – заявив керівник холдингу Ігор Гужва.

Зазначимо, що сумнівність в діях Нацради бачили і профільні ЗМІ.

«Свого часу проводився конкурс на певні формати мовлення. Я знаю, що представники Національної ради колись складали паспорти регіонів, де вказували склад населення, програмне наповнення та потреби в яких форматах є в регіонах, і виходячи з цього члени Нацради визначали переможців конкурсного відбору. Ці радіостанції були музичними, а тепер стають інформаційними», – заявляв тоді член Нацради Олег Черниш, якого цитує «Телекритика».

«Перець ФМ», я знаю, багатьом подобається», – додав голова Нацради Юрій Артеменко. А відповідальний секретар Нацради Катерина Котенко звернула увагу на зменшення обсягів власного виробництва в нових програмних концепціях радіостанцій.

«Очевидно, ця зміна зумовлена тим, що радіостанції планували транслювати контент мережевого «Радио Вести», – сказала вона.

Відтак члени Нацради одноголосно виступили проти зміни позивних і програмних концепцій. Водночас усі шестеро присутніх членів регулятора проголосували за зміни в ліцензіях директорів, власників, пов'язаних осіб, редакційних рад, місцезнаходження деяких передавачів і місцезнаходження однієї з радіокомпаній.

Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні Нацрада вирішила провести радіостанції Гужви позапланову перевірку.