Суд взяв підозрювану у вбивстві Шеремета військову Яну Дугарь під домашній арешт

Слідство вважає, що Яна Дугарь проводила розвідку біля будинку Шеремета перед його вбивством

15:02, 13 грудня 2019

Печерський райсуд Києва у п'ятницю, 13 грудня, відправив під цілодобовий домашній арешт військову медсестру Яну Дугарь, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Вона перебуватиме під домашнім арештом до 8 лютого 2020 року.

За даними слідства, музикант і доброволець Андрій Антоненко, захопившись радикальними націоналістичними настроями, вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи хірурга з «Охматдиту» Юлію Кузьменко та військову медсестру Яну Дугарь.
За версією слідства, Дугарь «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину, аби зафіксувати, де Шеремет паркує автомобіль.

Прокурор, який клопотав про запобіжний захід, сказав, що Яна Дугарь може впливати на свідків чи переховуватися від слідства.

Під час обрання запобіжного заходу прокурор зачитав матеріали досудового розслідування, в яких, зокрема, йшлося, що автомобіль, в якому перебував Шеремет, підірвали за допомогою електродетонатора, гексогену і протипіхотної міни.

Також прокурор повідомив, що в момент здійснення злочину підозрювані у вбивстві перевдяглися у спортивні костюми, а злочин готували кілька днів. Він також зазначив, що учасники групи, яка, за версією правоохоронців, вбила Шеремета, діяли дуже законспіровано, через що правоохоронці не змогли вчасно вилучити всі необхідні докази. Відтак прокурор вважає, що військовій медсестрі потрібно обрати цілодобовий домашній арешт, аби вона не знищила інші докази.

Адвокат Яни Дугарь, у свою чергу, навів спростування доказів слідства про причетність військової медсестри до злочину. Зокрема, з його слів, військова була за кордоном 13 липня 2016 року, а в Україну повернулася 16 липня того ж року. Крім того, у той період вона служила в зоні проведення АТО, а, отже, була закріплена за військовою частиною, «де є суворий контроль». Відтак адвокат попросив суддю відмовити у задоволенні клопотання прокурора.

Прокурори хотіли, аби суд з обрання Яні Дугарь запобіжного заходу проходило в закритому режимі, але суддя таке клопотання відхилив.

Як повідомляв ZAXID.NET, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано автомобіль очільниці інтернет-видання «Українська правда» Олени Притули, в якому перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

12 грудня 2019 року поліція здійснила низку обшуків і повідомила про підозру кільком фігурантам справи. Того самого дня пройшов брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислава та Інну Грищенків, також учасників АТО, затримали в іншій справі, але вони також є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета, стверджують правоохоронці.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом вбивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, у яких Дугарь служить з травня 2018 року, повідомило, що за час проходження військової служби вона зарекомендувала себе «з позитивної сторони».