Суд заарештував ₴150 млн компанії, причетної до корупційних схем в Міноборони

22:46, 24 жовтня 2017

Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на 149,34 млн гривень компанії «Трейд Коммодіті» на рахунках в банку «Південний», яка фігурує у справі про корупційну схему в Міністерстві оборони України. Відповідне рішення суду опубліковано в Єдиному держреєстрі судових рішень, повідомляє «РБК-Україна».

Зокрема, в матеріалах зазначено, що НАБУ отримало доступ до руху коштів по банківському рахунку компанії ще в лютому. За даними слідства, 562,7 млн грн Міноборони були перераховані як погашення кредиту, 215 млн грн витратили на покупку валюти для компанії, 19,9 млн грн перевели на рахунки «Тайгер груп плюс» в якості повернення фінансової допомоги.

Також повідомляється, що звинувачення наполягало на арешті рахунків з метою подальшої спеціальної конфіскації.

У підсумку суд частково задовольнив прохання прокуратури та заарештував 149,34 млн грн на рахунках «Трейд Коммодіті» у банку «Південний», а також видаткові операції за цими рахунками.

Як інформував ZAXID.NET, 11 жовтня детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за розтрату понад 149 млн грн держбюджету під час закупівель палива для Міноборони за ст. ч.5 ст.191 КК. Їм загрожує від 8 до 12 років ув'язнення.

ТОВ «Трейд Коммодіті» стала активним учасником тендерів на початку 2016 року, і станом на сьогоднішній день забезпечує понад половину поставок нафтопродуктів, які закуповуються Міноборони і «Укрзалізницею».

Детективи встановили, що навесні 2016 року, між міністерством і переможцем конкурсних торгів були підписані 14 договорів на постачання палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад 1 млрд грн. Однак вже влітку без будь-яких правових підстав замовник і постачальник підписали низку додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. На підставі цих договорів на рахунки постачальника перерахували 149,339 млн грн.

Сторона звинувачення вважає, що посадові особи Міністерства оборони України з представниками комерційного підприємства вчинили злочин за попередньою змовою.