Суд заборонив проведення гей-параду у Києві 25 травня

15:10, 23 травня 2013

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов міської влади столиці про заборону проведення будь-яких заходів, окрім передбачених програмою святкування Дня Києва, 25 травня в центральній частині міста.

Відповідне рішення суд ухвалив у четвер.

Після оголошення рішення суду представники організаційного комітету "Київ ПРАЙД 2013" заявили про намір подати апеляцію на цю постанову.

Раніше повідомлялося, що від оргкомітету "Київ ПРАЙД 2013" та представників ЛГБТ-організацій надійшло повідомлення про проведення 25 травня мирної демонстрації "Марш рівності". Її метою є подолання дискримінації та досягнення рівності для всіх соціальних груп і меншин в Україні. Заявлена кількість учасників - близько 500 осіб.

Водночас станом на 21 травня до КМДА надійшли 10 повідомлень про проведення акцій протесту, спрямованих на перешкоджання проведення акції представниками ЛГБТ-організацій. Заявлена кількість осіб становить близько 39 тис. осіб. Також зареєстровано понад 500 звернень від громадян та громадських організацій з проханням заборони проведення "Маршу рівності", під якими підписалися понад 10 тис. осіб, і звернення до голови КМДА від 61 народного депутата з проханням через судові органи обмежити проведення будь-яких тематичних вуличних заходів ЛГБТ-співтовариством у травні-червні 2013 року.

Водночас 25 травня міська влада запланувала близько 200 загальноміських та культурних заходів, пов'язаних із відзначенням Дня столиці та Дня Києва.

Враховуючи всі зазначені факти, влада неодноразово зверталася до організаторів "Маршу рівності" з проханням перенести запланований марш, однак організатори проведення маршу відмовилися змінити дату. Враховуючи необхідність забезпечення належного рівня проведення загальноміських і культурних заходів, присвячених Дню Києва, КМДА змушена була звернутися до суду.

У Департаменті громадських комунікацій зазначають, що КМДА готова забезпечити належне проведення усіма організаціями та громадянами мітингів, походів і демонстрацій, гарантовані статтею 39 Конституції України. Водночас міська влада має діяти в рамках законодавства і вживати необхідних заходів для забезпечення державного і громадського порядку, захисту життя і здоров'я людей.

22 травня організатори "Маршу рівності" заявили, що відмовляться від проведення гей-параду в разі його заборони Київською міськдержадміністрацією: "Ні, ми не порушуватимемо закон. Ми готові діяти лише у співпраці з владою та міліцією".

"Ми впевнені, що для КМДА "Марш рівності" є дуже незручним заходом. Можливо, місто побоюється, що не зможе запобігти зіткненню і заворушенням. Можливо, місто просто не поважає тих, хто хоче заявити свій протест", - повідомив один з організаторів заходу порталу страйк.ua.