Суд залишив під арештом гроші голови благодійного фонду нардепа Олександра Онищенка

13:56, 16 лютого 2017

Апеляційний суд Києва залишив під арештом 600 тис. доларів, що належать голові благодійного фонду народного депутата Олександра Онищенка «Родина» – Геннадію Шаманському. Про це повідомляють «Наші гроші».

Арешт на ці кошти, які були вилучені влітку 2016 року з банківської скриньки Шаманського, був накладений 21 жовтня.

Геннадій Шаманський проходить як свідок по так званій газовій справі і виїхав з України одразу після затримання перших фігурантів справи. За даними слідства, Шаманський був близьким знайомим лідера організації нардепа Олександра Онищенка та співорганізатора схеми бізнесмена Валерія Постного.

Нагадаємо, нардеп Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд. гривень.

Геннадій Шаманський з 2012 року очолює благодійний фонд Онищенка «Родина». Крім того, нардеп видав Шаманському генеральну довіреність на 100% корпоративних прав компанії «Fastilo Trading Ltd» (Кіпр). Це компанія, яка володіє часткою 25,29 млн гривень у ТОВ «Надра Геоцентр», часткою майже 3 тис. гривень у ТОВ «Карпатнадраінвест». У 2013-2014 роках «Fastilo Trading Ltd» також мало частку 264 тис. гривень у ТОВ Фірма «Хас».

Як свідчить довідка ДФС, за період з 2010 по 2016 рік Шаманський заробив близько 17 тис грн. У світлі інших обставин у слідства є підстави вважати, що вилучені з його банківської скриньки кошти є частиною грошей, що були переведені у готівку в рамках діяльності злочинної організації під керівництвом Онищенка.

Захисник Шаманського в суді заперечував походження цих грошей від злочинної діяльності.

За даними слідства, у період з січня 2013 до січня 2016 компанії «Надра Геоцентр», «Карпатнадраінвест» і «ХАС», які укладали із ПАТ «Укргазвидобування» договори про спільну діяльність, продавали видобутий газ на товарних біржах за заниженими цінами. Покупцями виступали низка пов’язаних структур, які реалізували цей газ підприємствам реального сектору економіки за ринковими цінами. Різниця у вартості виводилася на рахунки приватних осіб через фіктивні фірми.

Як стверджує прокуратура, весь ланцюжок посередників схеми контролював нардеп Олександр Онищенко.

До слова, в січні 2017 року Солом'янський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) у накладенні арешту на центр кінного спорту Gut Einhaus у Німеччині, що опосередковано належить депутату Верховної Ради Олександру Онищенку.

Також детективи Національного антикорупційного бюро у вівторок, 24 січня, затримали двох колишніх заступників голови правління ПАТ «Укргазвидобування» та одного з начальників управління підприємства.

Колишніх топ-менеджерів підозрюють у вчинені злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч.4 ст. 28, ч.5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версію слідства, згадані особи сприяли в організації народним депутатом Олександром Онищенком корупційної схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.