Суд зобов'язав «АероСвіт» виплатити Коломойському майже ₴3 млрд

11:42, 27 травня 2015

Господарський суд Київської області 15 травня 2015 року зобов’язав компанію «АероСвіт» виплатити Ігорю Коломойському заборгованість у розмірі 2,99 млрд грн. Відповідне рішення розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє «ЛігаБізнесІнформ».

В матеріалах справи зазначено, що «розмір заборгованості є обґрунтованим і підтвердженим відповідними первинними документами, а надані розрахунки вірні, значить заявлені вимоги підлягають визнанню повністю».  В свою чергу «АероСвіт» заявлені вимоги визнав в повному обсязі.

Нагадаємо, Господарський суд Київської області 6 квітня 2015 року прийняв до розгляду заяву Ігоря Коломойського як фізичної особи про визнання кредиторських вимог до ПАТ «Авіакомпанія «АероСвіт» на 2,99 млрд грн. Його вимоги були долучені до справи про банкрутство авіакомпанії, яка була порушена у 4 березня 2015 року за заявою ТОВ «Тенак». Фірма вимагала сплатити їй борг за поставлену алкогольну продукцію у розмірі 4,44 млн грн.

Авіакомпанія «АероСвіт», за інформацією «Наших грошей»,  до 2012 року була найбільшою авіакомпанією в Україні. В 2007 року авіакомпанія разом з «Донбасаеро» створили стратегічний альянс – «Українська авіаційна група». В 2010 році до альянсу приєдналася «Дніпроавіа», почавши інтеграцію в групу «Роза вітрів». Пізніше «Дніпроавіа» вийшла з альянсу, а «Донбасаеро» збанкрутувала. Всі вище згадані авіакомпанії контролювалися фірмами, що афільовані з бізнес-групою «Приват». 22,4% акцій компанії належить Фонду держмайна.

В квітні поточного року акціонери компанії Нагадаємо, акціонери авіакомпанії «АероСвіт» висунули претензії до держави Україна, про що стало відомо на початку лютого з повідомлення заступника глави Адміністрації президента України Дмитра Шимківа на своїй сторінці в Facebook. Мета претензійного листа - відшкодування збитків, які акціонери «АероСвіту» понесли через фактичне банкрутство авіакомпанії. Акціонери переконані, що до краху компанію довела  держава. Сума претензій перевищує цифру $ 400 млн.