Суддя, який підтримав заборону Євромайдану, пройшов кваліфікаційне оцінювання, – адвокат

09:26, 7 листопада 2016

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Володимир Мельничук, попри те, що приймав рішення проти Майдану, пройшов кваліфікаційне оцінювання Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Про це повідомив один з адвокатів Небесної сотні Роман Маселко на своїй сторінці у Facebook.

«Суддя Майдану» пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККС та вже спокійно довічно буде продовжувати вершити «правосуддя» та отримувати підвищену заробітну плату. І не простий суддя, а той, який підтримав сумнозвісне рішення про заборону Майдану», – написав Маселко.

За його словами, рішення щодо Мельничука ВККС прийняла 3 листопада, у день, коли Верховна Рада приймала закон про Вищу раду правосуддя.

«Суддя Мельничук В.П., разом з суддею Лічевецький І.О. не побачили жодних порушень у Постанові судді Саніна Б.В., якою було заборонено Майдан з 01.12.13 по 07.01.14», – нагадав адвокат.

Маселко акцентував на тому, що тимчасова спеціальна комісія вирішила, що судді Санін, Мельничук та Лічевецький мають бути звільнені за порушення присяги (рішення від 24 вересня 2014 року № 4/02-14).

«Але спочатку ВРЮ, а от тепер ВККС вирішили, що ці судді не лише не підлягають покаранню, але й відповідають усім трьом критеріям (компетентність, добросовісність, етика поведінки), достойні називатися суддями та можуть продовжувати здійснювати правосуддя», – обурився адвокат.

Він також нагадав, що саме про цей випадок три члени ВРЮ (2 доктори наук та суддя ВСУ) написали окрему думку, де вказали наступне:

«Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а [щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років] мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд – найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності».

Він припустив, що кваліфікаційне оцінювання пройде і суддя Санін.

«І хто тепер скаже, що до думки громадськості під час судової реформи будуть дослухатись», – обурився Маселко.

«Якщо депутати в законі про Вищу раду правосуддя не наділять Громадську раду доброчесності реальними повноваженнями, судова реформа стане лише фікцією, як і намагання очистити суди через попередні закони. І відповідальними за це будуть депутати та президент», – зазначив він.