Суддю Галицького райсуду Львова Андрія Государського звільнили з посади через надто низькі результати кваліфікаційного оцінювання. Рішення про звільнення Вища рада правосуддя прийняла у вівторок, 26 лютого. Сам 42-річний Андрій Государський, який на професійних тестах показав один з найгірших результатів серед львівських суддів, жодного разу не з'явився на розгляд своєї справи.
Професійне тестування Андрій Государський проходив ще влітку 2018 року. Під час перевірки на знання теорії він отримав 69,75 балів із 90, а за практичне завдання – всього 49,5 балів зі 120. Це один із найгірших результатів серед усіх львівських суддів. Оскільки це було менше половини від максимально можливого результату, Вища кваліфікаційна комісія суддів України навіть не допустила суддю до наступного етапу професійного оцінювання і звернулася у Вищу раду правосуддя з проханням звільнити його із посади.
Оскільки Андрій Государський двічі не з'являвся на розгляд своєї справи у Вищу раду правосуддя, це питання відкладали. Однак третя неявка дозволила розглядати цю справу без нього і в підсумку суддю таки звільнили без обговорення.
У Галицькому райсуді Львова Андрій Государський працював із літа 2012 року, а до того близько 14 років займав різні посади на митниці. Згідно з рейтингом львівських суддів, він також є одним із лідерів серед колег за кількістю скарг на свою діяльність. Одне з найвідоміших рішень Государського – дозвіл на приватизацію клубу «Романтик» у львівському Парку культури.
Андрій Государський є сином екс-голови Апеляційного суду Львівської області Валентина Государського, який займав свою посаду 27 років.
У 2008 році Андрія Государського обвинувачували в скоєнні ДТП у нетверезому стані, в якій постраждала 12-річна дівчина. Тоді він представлявся працівником прокуратури, однак за офіційною інформацією у прокуратурі Государський не працював. Про завершення розслідування цього інциденту нічого невідомо, у суддівському досьє, оприлюдненому Вищою кваліфікаційною комісією суддів, вказано, що Андрій Государський не притягувався до кримінальної чи адмінвідповідальності.