Судова реформа передбачатиме створення органу, відповідального за кар’єру суддів

17:00, 2 грудня 2014

Проведення судової реформи в Україні, яка запланована на кінець 2015 року, передбачатиме створення єдиного незалежного органу, який би відповідав за призначення та звільнення суддів.

Цей орган буде давати кваліфікаційну оцінку роботі суддів та, можливо, присвоюватиме класи. Більшість у такому органі становитимуть судді, обрані суддями, а решту – правники.

Про це у вівторок, 2 грудня, у Львові під час круглого столу щодо судової реформи розповів декан юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Андрій Бойко, який є членом робочої групи з питань проведення судової реформи.

Для впровадження такого спеціального органу потрібно буде внести зміни до Конституції України.

Він наголосив, що робоча група також розробляє питання впровадження дисциплінарної відповідальності щодо суддів, які відхиляються від процесуального законодавства у прийнятті рішень. Така ж відповідальність передбачена і для адвокатів. За корупційну діяльність правників позбавлятимуть ліцензії на судову чи адвокатську діяльність.

Крім того, відповідно до коаліційної угоди, де прописані механізми реалізації та загальні принципи судової реформи, буде вдосконалений механізм реального виконання судових рішень.

Як зазначив голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький, зараз виконується лише від 4 до 10% рішень господарських судів. На його думку, виконавчі органи потрібно перевести у підпорядкування судів. Це вирішить проблему.

Щоб викорінити корупцію присутні запропонували підвищити зарплату суддям та працівникам суду. Голова відділення Асоціації правників України у Львівській області Антон Подільчак зазначив, що судді у США заробляють по кілька сотень тисяч доларів щорічно. Він вважає, що українським суддям також потрібно збільшити зарплату до рівня вище середнього. Однак конкретної суми він не назвав.