Сума оплати за одноставковим тарифом така ж, як за двоставковим, - Павлюк

14:25, 1 червня 2011

«Сума оплати за теплопостачання за одноставковим тарифом дорівнює сумі за двоставковим», - заявила директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Наталія Павлюк.

Для прикладу взято трикімнатну квартиру з площею 60 м кв (вул. Роксолани, 65а). При одноставкому тарифі плата становить 2 тис. 394,6 грн, а при двоставковому – 2 тис. 392, 37 грн.

«Відмінність в тому, що за одноставковим тарифом  цю суму сплачують за 6 місяців, за двоставковим вона розбита на 12 місяців», - додає Наталія Павлюк.

Як поінформували ZAXID.NET у департаменті, витрати підприємств на виробництво теплової енергії (за 2009-2011рр.) зросли внаслідок збільшення: вартості газу для населення на 50%; газу для бюджетних установ та інших споживачів на 31%; електроенергії на 33,5%; води на 9,5%; мінімальної зарплати на 51%.

Нагадаємо, у жовтні 2006 року Кабінет міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи.

Кабінет міністрів 26 квітня 2007 року своїм розпорядженням № 229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів.

Відповідне рішення виконкому Львівської міської ради у Львові діє від 25 листопада 2006 року.

Двоставкові тарифи широко застосовують у європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів. Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.

Довiдка ZAXID.NET

Принцип двоставкового тарифу простий: сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбиваться на увесь рік, аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Абонплату, «умовно-постійні витрати» мешканці сплачують впродовж року.

Зараз вона складає 1,301 грн/м2 загальної опалювальної площі квартири. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців.

Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Абонплата є не додатковою платою. Це - просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку, загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж , як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.