Суркіс запропонує Ющенкові і Тимошенко нову модель управління підготовкою до Євро-2012

20:04, 29 вересня 2008

Найближчим часом на розгляд Президента України та Кабінету Міністрів буде надано нову модель управління процесом підготовки країни до проведення фінальної частини Євро-2012. Про це стало відомо під час спільної прес-конференції президента Федерації футболу України Григорія Суркіса та віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника, що відбулася 29 вересня в Інформаційному центрі "Євро-2012 − Україна" при Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ, - повідомляє Інформ-служба ФФУ.

"Перемога у Бордо не стала сенсацією, − зокрема, зазначив президент ФФУ. − Українсько-польська команда вдруге підтвердила своє право називатися приймаючою стороною Євро-2012. Ми абсолютно законно вибороли його ще минулого року у нелегкій, чесній і прозорій конкурентній боротьбі. Тому не треба соромитися всіляко культивувати в українському суспільстві психологію переможців. Це оздоровлює дух нації. Якщо перед відповідальною грою не мати морально-психологічної установки − перемогти за будь-яку ціну, ви завжди будете приречені на поразку. Треба негайно у масштабі всієї країни позбавлятися цього нав’язливого комплексу меншовартості, тоді ніхто і нічого у нас не відбере. Ображають слабких і немічних, а ми − переможці".

Г.Суркіс додав: "Важливо запровадити жорсткий громадський моніторинг за виконанням усіма суб’єктами підготовки до турніру покладених на них завдань. Покарання за порушення технологічних вимог УЄФА повинно бути невідворотним та персоніфікованим. Тоді жодна відповідальна особа не зможе сховати свою бездіяльність і непрофесіоналізм за безликі вивіски міністерств та відомств. Доречно було б закріпити за головними об’єктами Євро-2012 постійно діючі кореспондентські пункти провідних ЗМІ. Це допоможе органам центральної влади та місцевого самоврядування своєчасно реагувати на будь-які відхилення від заданого УЄФА курсу. Треба негайно змінювати загальну структуру керування процесом підготовки до турніру. При цьому мають бути проаналізовані та враховані всі помилки минулого півторарічного періоду. Критерії формування нової управлінської моделі не повинні базуватися на принципах політичної доцільності. Кадрова політика має бути зорієнтована виключно на забезпечення потреб проекту високопрофесійними галузевими фахівцями. Шляхом будь-яких політичних компромісів слід досягти принципових домовленостей, закріплених у законі, про мораторій на звільнення добросовісного, кваліфікованого персоналу, який обслуговує підготовку до турніру, аж до завершення ним усіх заходів Євро-2012. Йдеться, насамперед, про менеджерів у статусі державних чиновників різного рівня".