Суттєво піднімати пенсії в Україні не планують, - Тігіпко

16:10, 28 січня 2011

Віце-прем’єр, міністр соціальної політики країни Сергій Тігіпко заявив 28 січня, що відчутні ефекти від запланованої пенсійної реформи будуть помітні через 7-10 років, однак не проводити її не можна, бо в іншому разі країну чекають великі проблеми, майже 3 млн пенсіонерів залишаться один на один із бідністю.

"Ми не можемо зараз не робити цього. Інакше ми залишаємо 2 млн 796 тис. пенсіонерів один на один з бідністю. Це люди, яким практично усім за 70, вони працювати не можуть, і забезпечити себе не можуть. Я вважаю, що ми можемо називати себе хоч трохи солідарним суспільством, і цим людям усі працюючі маємо допомогти", - заявив С.Тігіпко.

Міністр наголосив, що усі, хто є пенсіонерами і вийдуть на пенсію до набуття чинності нового законодавства, жодним чином не постраждають, і отримуватимуть пенсії, призначені за "старим" законодавством.

С.Тігіпко акцентував на тому, що й надалі пенсії перераховуватимуться на індекс росту інфляції, однак можливості суттєво їх підняти він поки що не бачить. "Перерахунок за ростом цін - це для нас, як "Отче наш". – заявив міністр – Серйозне підняття пенсій пообіцяти не можу. Спершу треба збалансувати бюджет Пенсійного фонду. Якщо з профспілок хтось мені міг підказати, як підвищити пенсії, я готовий послухати".

С.Тігіпко додав, що уряд пропонує "м’яку" форму реформи солідарного рівня пенсійної системи. "Підняття пенсійного віку ми пропонуємо запроваджувати поетапно – на півроку протягом десяти років. Підняття рівня вислуги років для військовослужбовців – протягом п’ять років. Підвищення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців – через два роки після реформи", - зазначив він.

Він очікує, що уже в 2014 році дефіциту бюджету Пенсійного фонду не буде. С.Тігіпко додав: "Сьогодні співвідношення бюджету Пенсійного фонду до ВВП складає трохи менше 17%. Це дуже високий показник, один із найвищих у світі. У наших сусідів – Білорусі, Туреччини, цей показник від 9 до 12%, у Румунії ще нижче. На такий рівень ми маємо поступово теж вийти за 5-6 років".

Міністр сказав, що дефіцит Пенсійного фонду можна було б ліквідувати і до 2012 року в інший спосіб. "Пенсійний фонд, на наш погляд, має невластиву функцію. Він доплачує до прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія мінімальна встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, а якщо комусь призначена пенсія, нижча прожиткового рівня, то доплату перекладено на Пенсійний фонд. – коментував він - Я вважаю, це не має бути проблемою бюджету Пенсійного фонду. Це - не його виплати, це - соціальна підтримка. Мав би йти соціальний працівник до людини і визначити, чи здійснювати таку доплату. Якщо виявляється, що це багата людина, і вона не вносила у солідарну систему внески, ніякої підтримки їй не має бути. Якщо б перевести ці доплати у соціальну допомогу, то уже в наступному році ми мали б бездефіцитний Пенсійний фонд. Йдеться про 25 млрд грн на ці доплати. Проте поки що працюємо за тим законом, який є".