Пенсіонер із села Дроговиж Миколаївського району масово закидає суди заявами з вимогами відшкодувати йому моральні збитки від дій слідчих, прокурорів та суддів. Серед інших сутяжників його вирізняють масштаби – суми його позовів сягають сотень мільярдів гривень.
Наприклад, зараз 68-річний Роман Паньків хоче отримати 400 млрд грн «за приниження честі і гідності» та змусити прокуратуру Львівської області відкрити кримінальне провадження на дії золочівського прокурора, який відмовився приймати його заяву про злочин.
«Роман Паньків подав апеляційну скаргу, в якій просить зобов'язати прокуратуру Львівської області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за порушення, вчинені прокурором Золочівської місцевої прокуратури, а також відшкодувати йому моральну шкоду за приниження честі та гідності, а також ділової репутації органами прокуратури в розмірі 400 мільярдів гривень», – йдеться в ухвалі Апеляційного суду Львівської області, який 17 липня розглядав черговий позов чоловіка.
У Апеляційному суді Львівської області ZAXID.NET підтвердили, що в ухвалі немає описок і Паньків справді вимагає виплатити йому 400 млрд грн. Також з'ясувалося, що це далеко не перший позов 68-річного пенсіонера зі схожими вимогами.
Історія Романа Паньківа почалася у серпні 2010 року, коли Миколаївський райсуд Львівської області дозволив йому користуватися земельною ділянкою матері і зобов'язав сусіда пересунути свою огорожу. Сусід не погодився і це рішення спричинило десятки інших позовів і заяв до поліції.
Оскільки в поліції не реагували на його заяви, пенсіонер звертався до прокуратури, аби там вплинули на поліцейських, коли і там не реагували – він йшов до суду.
Загалом у реєстрі судових рішень ZAXID.NET вдалося знайти кілька сотень (!) рішень, що стосуються Романа Паньківа. Він часто подавав позови до різних судів з подібними вимогами, вимагаючи притягнути до відповідальності місцевих правоохоронців, прокурорів та чиновників сільської ради. Коли ж судді відмовляли йому у позовах, він подавав нові, дописуючи у нових позовних заявах прізвища попередніх суддів, з яких також вимагав відшкодування.
При цьому 400 млрд грн – аж ніяк не рекордна сума, якої домагався Роман Паньків. Наприклад, у вересні 2016 року він вимагав переглянути справу, що стосувалася працівників ВАТ «Миколаївцемент» і сплатити йому 4 трильйони гривень як компенсацію за моральну шкоду, спричинену попередніми відмовами у цій справі. Для порівняння, весь держбюджет України 2017 року – вп’ятеро менший.
Цікаво, що Роман Паньків ніколи не подавав окремого цивільного позову про моральну компенсацію – він просто дописував суми у нові апеляції. У такий спосіб йому вдавалося уникати необхідності сплачувати вищу суму судового збору (при позовах про моральну шкоду судовий збір складає 1,5% від суми позову). Однак саме через це суди так і не змогли жодного разу задовольнити його вимоги про моральну компенсацію.