Cвідок у справі Манафорта розповів, як приховували зароблені в Україні мільйони доларів

7 серпня

Давній діловий партнер колишнього керівника виборчої кампанії теперішнього президента США Дональда Трампа Пола Манафорта Рік Гейтс розповів, як він допоміг Манафорту приховати мільйони доларів, зароблених в українських клієнтів. Як свідок у справі Манафорта Рік Гейтс 6 серпня в суді США засвідчив, що багаті українські бізнесмени заплатили Манафорту мільйони доларів за політичну консультацію в Україні через банківські перекази на рахунки на Кіпрі, створені для Манафорта.

Як відомо, американські прокурори стверджують, що Манафорт здійснив податкове шахрайство, не вказавши «значний відсоток» від понад 60 мільйонів доларів, які, за словами сторони обвинувачення, він отримав від українських клієнтів.

Гейтс свідчив у суді про схему платежів. Зокрема, він повідомив, що Манафорт сказав йому «українські бізнесмени ... наказали йому створити кіпрські рахунки» як прикриття для їхніх виплат. Він також додав, що не розкривати іноземні банківські рахунки податковим органам США просив сам Манафорт. Однак Гейтс засвідчив, що і він, і Манафорт мали контроль над закордонними банківськими рахунками, на яких зберігалися українські гроші.

Гейтс також розповів, що інша особа, яка отримала контроль над рахунками, це Костянтин Килимник, політичний консультант та близький бізнес-партнер Манафорта. У судових засіданнях спеціальний прокурор США Роберт Мюллер звинуватив Килимника в тому, що він має зв’язки з російськими спецслужбами, ці звинувачення він заперечив, повідомило Радіо Свобода.

Американські прокурори 31 липня на початку суду над Полом Манафортом в американському штаті Вірджинія заявили, що вважають колишнього голову виборчої кампанії президента Дональда Трампа податковим шахраєм. Прокурори заявляють, що багато своїх транзакцій Манафорт проводив із рахунків, відкритих на Кіпрі. Ця схема, як стверджує обвинувачення, використовувалася для приховування мільйонів доларів доходів від лобістської роботи Манафорта в Україні.

Процес, який триває у Вірджинії, буде першим зі щонайменше двох. Другий має розпочатися у вересні в окрузі Колумбія (Вашингтон, США), головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його команда вже 14 місяців проводять розслідування ймовірного втручання Кремля у вибори в США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Найбільше україномовне місто світу повинне мати динаміку розвитку»
Угорщина контактує з потенційними переможцями майбутніх виборів в Україні
Перший тайм 1:1
Двоє медиків, які у Львові постраждали в ДТП, у важкому стані
Головні новини Львова за 15 листопада
Виділені атовцям ділянки біля Львова скупила створена два тижні тому будівельна компанія
Львівська мерія не погодила підвищення вартості проїзду у маршрутках до 8 грн
Екс-директор спортклубу Порошенка став власником скандальної газової компанії
Добродії Львова вже допомагають Миколаю здійснити мрії дітей з інтернатів
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому