Свинячий грип до Львова ще не добрався

18:37, 13 січня 2016

Каліфорнійський грип H1N1 (так званий свинячий), на щастя, до Львова ще не дійшов. Це підтверджують місцеві інфекціоністи. Натомість є повідомлення, що впродовж місяця в Одесі померло 15 осіб. Стільки ж життів забрала недуга у Краматорську. Летальні випадки є і в Києві.

Тим часом у коридорах львівських поліклінік поки порожньо. Про грип, який схожий на той, що вирував в Україні 6 років тому (свинячий), знають тут і лікарі, і пацієнти. Але факти беззаперечні, медики запевняють, що навіть сезонний грип зараз в місті не лютує.

«Поки що грип у нас не поширений, яскраво виражених випадків за останні 2 тижні в нас лише один», – розповіла заввіділення сімейної медицини поліклініки №2 Леся Судова.

Загалом у місті лише 3 людей, які потрапили у стіни інфекційної лікарні з діагнозом «грип». Але лікарі запевняють, що не так страшний каліфорнійський грип, як його наслідки.

«Грип – найбільш вивчена і найбільш не зрозуміла хвороба, сам грип проходить не важко, але він дає важкі ускладнення, від яких можна померти, а щонаймеше – довший час провести в лікарні», – зазначила головний позаштатний епідміолог Наталя Тімко.

Якщо вчасно не звернутися по допомогу, буде запалення легень. Але крім пневмонії бувають інші ускладнення. У зоні ризику – хворі на цукровий діабет. У Києві, до прикладу, вже чотири смерті, до яких, можливо, призвів грип.

«Випадків, коли б хворий помер саме від грипу – не можу навести. Є супутні захворювання. Померла жінка. Тяжка серцева патологія, плюс грип. І ще одна померла не від грипу. Соціальна жінка була, алкоголічка», – розповів завідувач пульмонологічного відділення Станіслав Нестроєвий.

Найкраща порада від лікарів – зважати на своє самопочуття. Захворів – сиди вдома, а як підвищилася температура – негайно викликай лікаря. А ще медики застерігають від самолікування. Цей грип долають противірусними препаратами. До речі, ними мають забезпечити усі лікарні. Хоча у Львові поки що епідемії не зафіксували.

«Найбільші показники захворюваності зараз у Києві та Київській області. Там показник захворюваності 938, а український 570. Тобто в Києві майже вдвічі перевищений показник захворюваності на 10 тис. осіб. Найменша захворюваність на сьогодні реєструється в Закарпатській області, там 338 захворіли на 10 тис. населення», – розповіла головний лікар ДЗ «Центральна СЕС МОЗ України» Любов Некрасова.

Епідемічний поріг захворюваності ані в Україні, ані у Львові на гострі респіраторні захворювання зараз не перевищено, запевняють фахівці. Аби уникнути недуги медики радять пройти вакцинацію, не контактувати з хворими та уникати великих скупчень людей.