Фестиваль літньої пори з унікальною назвою «Pizzicato e Cantabile» стартує у Львові вже за тиждень, 23 липня. А зараз у музикантів посилені репетиції. На ньому звучатиме і музика бароко, і сучасна. Серед усього ‒ «Літанія», молитва. Однак не звична, тиха, а досить жвава. Від Жана Алена, французького композитора та органіста. В образі ‒ розмова з Богом не однієї людини, а цілого храму.
«Один і той самий мотив повторюється тисячу, дві тисячі, три тисячі разів. Але починає одна людина. І говорить-говорить, швидко, скоромовкою. Потім до неї долучається одна людина, друга, третя.. Потім п’ять. Потім десять. Потім 100. А після того весь храм починає вголос молитися», ‒ розповіла львівська органістка, організаторка фестивалю Олена Мацелюх.
Солістка Органного залу Олена Мацелюх зініціювала цей легкий фестиваль три роки тому. В час, коли у всіх відпустки і закриття сезонів, вона загітувала тих, хто не має спокою влітку ‒ музикантів-фанатів ‒ подарувати ще одну радість меломанам. Тож в назві фестивалю зашифрувала його суть: «Pizzicato ‒ це означає щипати. А Cantabile ‒ означає співати. І тому відповідно до цих слів були підібрані виконавці й інструменти, які будуть звучати у нас. Це клавесин, бо його скубається. Арфа, бо і її скубається. Але тим не менше скрипка, орган, голос, фортепіано ‒ це такі інструменти, які співають».
Цьогоріч фестиваль міжнародний. Бо приїдуть музиканти з Америки, Франції, Голландії, Японії, Польщі. Мультиінструменталіст Ігор Мацелюх, до прикладу, «співатиме» на флейті Пана.
«Це буде Гріг, це буде легка музика Крейслера, австрійського композитора. Це буде Пяццола, Дебюссі «Сирінкс», його соло. Присвячений німфі Сирінкс. Я з дружиною адаптовуємо музичні твори, написані для інших інструментів, оскільки флейта Пана не має своєї традиції. Особливо їй досить непросто у нашій консервативній традиції. Адже її не викладають», ‒ пояснив музикант Ігор Мацелюх.
Фестиваль відбудеться у філармонії. І триватиме до 9 серпня. А гала-концерт обіцяє приємно здивувати: звучатиме камерний оркестр «Віртуози Львова», орган, арфа та фортепіано.