У Страсбурзі почалося обговорення звіту по Україні, підготовленого Моніторинговим комітетом ПАРЄ. У короткій презентації документа Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лінден наголосили, що ув’язнення Юлії Тимошенко має в очах Заходу політичне підґрунтя.
«Ми чекаємо доказів політичної волі з боку української влади, політична відповідальність мусить бути відокремлена від економічної та кримінальної, а право на справедливий судовий розгляд мусить бути забезпечене», - підкреслила де Пурбе-Лінден.
Після доповідачок моніторингового комітету виступив голландський депутат Пітер Омзіт. Він висловив критичні зауваження з боку своєї політичної групи - Європейської народної партії та наголосив, що занадто часто в Україні 6 стаття Європейської Конвенції прав людини не дотримується.
Французька соціалістка пані Бурзай зауважила, що «Україна не дуже схожа ані на найкращого учня в школі демократії, ані на зразкового хворого в лікарні». Вона наголосила, що політичні проблеми в Україні тим більше прикрі, що півроку тому Україна головувала в Комітеті Міністрів РЄ.
Лібералка Мате Пі з Андори заявила, що в Україні немає ані справедливого судового розгляду, ані поваги до особистості, ані можливості в безпеці здійснювати опозиційну діяльність.
Коли представник групи Європейських демократів, до яких входить партія Регіонів, депутат із Турції пані Бакір переконувала присутніх, що «Україні треба дати час», представник від ліберальної партії від Нідерландів пан Кокс звернув увагу на критичний стан здоров’я Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка.
«Варто дочекатися, щоб усі вони померли за ґратами? - риторично запитав він. - Помаранчева революція кілька років тому розчулила цілий світ. Нині світу зимно від недоброго політичного клімату».
Нагадаємо, сьогодні ПАРЄ має ухвалити резолюцію щодо України.
Як розповів представник партії “Батьківщина” в українській делегації ПАРЄ Євген Суслов, на вечірні обговорення завжди залишається менше депутатів, тому кожен голос буде на вагу золота.