Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський пояснив, чому в Тернополі доцільно позитивно говорити про двоставковий тариф, а у Львові ні. Зокрема, серед них він назвав той факт, що в Тернополі 35% населення мають індивідуальне опалення, а також там немає посередників при оплаті за надані послуги – ЖЕКів.
Про це він заявив 29 червня під час прес-конференції, коментуючи той факт, що його однопартієць, міський голова Тернополя Сергій Надал називає його «дуже правильним», тим часом у Львові «Свобода» хоче скасувати двоставковий тариф.
Руслан Кошулинський зазначив, що 35% населення Тернополя мають вдома індивідуальне опалення. Також там немає посередників при зборі за тепло – ЖЕКів, разом з тим, він додав, що оплату за теплопостачання з мешканців і комерційних структур там збирають окремо. Аналогічна ситуація, з його слів, є у Івано-Франківську. Натомість у Львові, з його слів, ситуація протилежна.
Крім того, депутат похвалився, що в нього вдома облаштовано індивідуальне опалення. Разом з тим, він розповів, що не може бути отримувачем субсидій, оскільки вони з дружиною працюють, а дві його доньки – отримують стипендії.
Як зазначав у інтерв’ю ZAXID.NET мер Тернополя Сергій Надал, у Тернополі діє двоставковий тариф на теплопостачання і «це дуже правильно», адже люди мають можливість економити, менше платити в літні місяці, натомість на період споживання тепла їхня плата збільшується. Він додав, що при цьому люди мають можливість отримати субсидії з бюджету на різницю тарифів.
Нагадаємо, завтра, 30 червня, на засіданні сесії Львівської міської ради фракція ВО «Свободи» обіцяє скасувати двоставковий тариф за теплопостачання.
Як інформував ZAXID.NET, за словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Наталії Павлюк, сума оплати за теплопостачання за одноставковим тарифом дорівнює сумі за двоставковим. Нагадаємо, у жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи. Кабмін 26 квітня 2007 року розпорядженням №229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів. Відповідне рішення виконкому Львівської міської ради у Львові діє від 25 листопада 2006 року.
Нагадаємо, у Львові з 1 січня 2011 року тарифи на теплопостачання та гаряче водопостачання зросли на 10%. Відтак для тих, хто користується послугами "Залізничтеплоенерго", тарифи на тепло становлять 17,24 грн/куб м гарячої води та 163,63 грн/Гкал, вартість опалення не змінилась – 1,53 грн/кв м. Для споживачів ЛКП "Львівтеплоенерго" гаряча вода коштує 18,75 грн/кубометр та 179,71 грн/Гкал, опалення – 1,3 грн (не змінилось).