"Свобода" у Луцьку не протестуватиме під час візиту президента Польщі

13:30, 13 липня 2013

"Свобода" не збирається проводити акції протесту проти візиту президента Польщі до Луцька 14 липня для участі в меморіальних заходах, пов’язаних із Волинською трагедією. Про це сказав журналістам голова фракції "Свобода" у Волинській обласній раді Олександр Пірожик.

"14 липня "Свобода" жодних акцій, пов'язаних із приїздом президента Польщі Броніслава Коморовського, проводити не буде", - сказав Пірожик.

Раніше депутат Верховної Ради від "Свободи" Анатолій Вітів, коментуючи візит Коморовського, не виключав, що він може спровокувати акцію протесту громади. Він назвав візит польського президента до Луцька небажаним.

Додамо, 14 липня 2013 року у Луцьку відбудуться заходи із вшанування 70-х роковин Волинської трагедії, у яких візьмуть участь віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко та Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський.

Зазначимо, що нещодавно проти візиту Броніслава Коморовського на Волинь гостро виступила партія ВО «Свобода».

Нагадаємо, Сейм Польщі 12 липня в резолюції до 70-річчя Волинської трагедії назвав польсько-український етнічний конфлікт 1940-х років "етнічною чисткою з ознаками геноциду", але не підтримав поправки до тексту ухвали, згідно з якою Волинську трагедію назвали б «геноцидом».

Загалом за згадану ухвалу проголосувало 263 депутати Сейму, 33 проголосувало проти, і 146 обранців утрималося.

Перед тим 20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го назвав «етнічною чисткою з ознаками геноциду». Водночас у Сенаті відзначили й ту роботу, яку провела Україна й Польща для осмислення складних сторінок історії. Львівська облрада назвала рішення Польського Сенату таким, що перекреслює спроби примирення між Польщею та Україною.

Як повідомляв ZAXID.NET, проект ухвали польського Сейму щодо засудження операції "Вісла" викликав хвилю протестів у польському суспільстві, зокрема в Інтернеті. А УГКЦ засудила Волинську трагедію та закликала народи до примирення.

Громадський комітет примирення 11 липня розповсюдив заяву, в якій зазначається, що позиція Сенату Польщі – крок назад. Своєю чергою, Президент Польщі Броніслав Коморовський назвав Волинську трагедію "злочином з ознаками геноциду" та одним із "найболючіших" досвідів поляків у часи Другої світової війни. Згодом міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав депутатів Сейму не нашкодити запланованому на листопад підписанню угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Додамо, що станом на 12 липня офіційний Київ не відреагував на заяву Сенату Польщі з приводу 70-річчя Волинської трагедії.

Нагадаємо, у 1942-1947 роках точилася Друга польсько-українська війна, яка розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій.