Традиційно Львів багатий на виставки та інші мистецькі події. Цей тиждень не став винятком. ZAXID.NET пропонує відвідати три виставки різного спрямування, але так чи інакше об’єднані темою свободи творчості, поєднання старого та нового, класичного та модерного.
І якщо галерею «Дзиґа» знає, мабуть, кожен, хто цікавиться львівським мистецтвом, то дві інші виставки проходять у ще незвичних, нових просторах міста.
Kyiv Non Objective «The World of Icons»
Галерея «Дзиґа»
У виставці взяв участь 31 художник (фото Мирослав Вайда)
Експозиція включає роботи 31 художника з Європи, США, Австралії та України, які працюють з безпредметним мистецтвом та його сучасними напрямками. «The World of Icons» – виставка-підсумок міжнародного проекту «Icons», який відбувався весь 2018-ий рік у виставковому просторі музею Михайла Булгакова у Києві.
Автори намагалися знайти відповіді на запитання, які ставили їм куратори: чи може існувати образ у творах безпредметного мистецтва, якщо в таких творах він постає лише у своїй до-лінгвістичній формі? Чи може нефігуративне мистецтво бути формою естетичного освоєння світу та почуттів або бути формою мислення у світі абстрактних категорій?
Виставка стала підсумком міжнародного проекту «Icons» (фото Мирослава Вайди)
У виставці беруть участь роботи художників: Дона Вуазіна, Деба Ковелла, Тіберія Сільваші, Олени Домбровської, Біллі Ґрюнера, Кайла Дженкінса, Вахіда Ажарі, Бадрі Ґубіанурі, Пітера Холма, Кевіна Фінклеа, Лінди Артс, Сари Кейгері, Беверлі Раутенберга, Генрієтти Вант Хуг, Лі Трінчере, Метта Фейлда, Дольфа Верліндена, Іво Рінге, Міхала Мізіака, Ольги Заброн, Марінди Вандехейде, Сергія Попова, Турі Сіметі, Теймура Даімі, Івана Де Меніс, Джорджа Міртенса, Вернера Віндіша, Мирослава Вайди, Річарда ван дер Аа, Імке ван Дейк та Гуідо Вінклера.
Куратор проекту – Мирослав Вайда.
Виставка триває до 22 березня
«Burn the witch. Виставка під питанням?»
Книжковий лев
Стах Перфецький
У книгарні «Книжковий лев» триває виставка «Burn the witch. Виставка під питанням?». Прикметна вона і тим, що відкрилась замість запланованої заздалегідь експозиції портретів Тараса Шевченка «Квантовий стрибок Шевченка».
Нагадаємо, художник Олександр Грехов зобразив Шевченка у вигляді кіногероїв, історичних персонажів тощо. Виставка експонувалась у Національному музеї Тараса Шевченка. Згодом – на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві. Її достроково закрили після того, як постери були пошкоджені ножем. У Львові до «Книжкового лева» із погрозами прийшли люди, які не назвали своїх імен. Катерина Іванова, власниця книгарні, прийняла рішення скасувати виставку. Вона розповіла, що після того, як Юрій Павленко (Хорт) порізав постери у київському метро, їй почали погрожувати на її сторінці у Facebook.
Проте виставка така відкрилась. У ній взяли участь художники Любомир Тимків, Влодко Костирко, Стах Перфецький, Альона Мамай, Яна Струніна, Олег Сусленко, Оксана Федчишин та інші.
Катерина Лисовенко
Художники та організатори виставки намагалися відповісти на питання: що таке свобода? хто такий митець? чи доречне втручання суспільства у трансляцію світобачення митця?
«Свобода є тільки там де є вибір. Щоб вибирати – треба бути критичним. Критична людина – це людина незалежна, вільна від впливу традиційної культури, наказів і табу. Хочеться вірити, що плюралістичний світ мистецтва стане фундаментом для політичного плюралізму в майбутньому», – вважає художник Влодко Костирко.
Виставка триватиме до 14 березня.
Byzantine Electricity
Будинок Органної та камерної музики
Антон Проненко використовує іконописну техніку для сучасних тем
Будинок Органної та камерної музики є маловідомим виставковим простором у Львові. Однак тут відкрилась уже друга виставка. Цього разу свої роботи представив Антон Проненко.
Антон народився у Львові, в сім’ї художника-реставратора, тож не дивно, що роботи Антона – це полотна із використанням іконописних технік, на яких зображено місцевості, які чітко відбивають традиційну, класичну культуру.
Як зазначає один із організаторів виставки – Тарас Демко, із Антоном вони познайомилися у далекому 2012 році, при роботі над однією із найдавніших опер, дійшовших до наших днів – «Еврідіки». Тарас тоді займався перекладом, а Антон ілюстраціями до лібретто.
«Архітектура галереї вступає в діалог із модерновим живописом»
«Важливо зазначити, що архітектура галереї вступає в діалог із модерновим живописом, а сучасні техніки і аркові склепіння приміщення створюють гарний контраст і дають потужну синергію діалогу мистецтва», – вважає Тарас Демко.
Виставка триватиме до 20 квітня