Заяви представників ВО «Свобода» у контексті 70-ї річниці Волинської трагедії мають на меті перешкодити підписанню угоди про асоціацію з ЄС, не сприяють розвитку українсько-польських відносин та прагнуть пересварити українців з поляками. Таку думку висловив народний депутат від фракції Партії регіонів Євген Балицький.
«Ані в Україні, ані в Польщі не ставиться під сумнів питання про історичну дружбу двох сусідніх народів. І поляки тут чітко розставили крапки над «і», звинувативши в «етнічних чистках» не український народ, а злочинні організації ОУН та УПА», - наголосив Балицький.
За його словами, окремі політики в України досі намагаються виправдовувати злочини націоналістів. «Але все-таки дивно вважати героями людей, які винищували села, катували маленьких дітей», - зауважив нардеп.
Проте, на думку нардепа, незважаючи на це, сьогодні немає жодної причини сваритися через події сімдесятирічної давнини. "Є потреба назвати речі своїми імена: злочинців - злочинцями, а їхніх жертв достойно вшанувати, і зробити усе, що від нас залежить, аби подібна трагедія більше ніколи не повторилася", - додав Балицький.
Він також підкреслив, що депутати Верховної Ради цілком справедливо звернулися до польських колег із проханням засудити дії злочинних організацій (ОУН-УПА), які, за словами політика, «не мають жодного стосунку до сучасної Української держави та ніколи не були виразниками її інтересів».
Додамо, що Сейм Польщі на своєму засіданні 12 липня відмовилася назвати Волинську трагедію - найкривавіший польсько-український конфлікт – «геноцидом» поляків. Водночас історик, керівник музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий вважає формулювання в ухвалі польського Сейму про те, що Волинська трагедія 1943 року була «етнічною чисткою з ознаками геноциду», є невиправданим і далеким від історичних подій.
15 липня Волинська обласна рада прийняла звернення, в якому зазначає, що вважає резолюцію Сейму Польщі про Волинську трагедію 1943 року з формулюванням "етнічні чищення з ознаками геноциду" антиукраїнською й шовіністичною.