«Свободівці» замінили прапор ЄС перед Львівською облрадою на червоно-чорний

16:10, 7 березня 2017

У вівторок, 7 березня, під час сесії Львівської обласної ради, представники ВО «Свобода» зняли з флагштоку біля обласної ради прапор Європейського союзу і повісили на його місце червоно-чорний стяг. Як інформує прес-служба ВО «Свободи» участь в акції також взяли представники націоналістичної організації «Сокіл».

«На сесії фракція «Свободи» вимагає від правоохоронних органів провести розслідування та притягнути до відповідальності винуватців затримання історика, учасника московсько-української війни Михайла Галущака за те, що він тримав червоно-чорний прапор і банер із вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили під час заходів у Гуті-Пеняцькій на Бродівщині. Депутатка Мирослава Бабінська виголосила заяву фракції, однак більшість обласної ради не підтримала внесення цього питання до порядку денного сесії», - йдеться у повідомленні ВО «Свободи».

Зазначимо, неділю, 26 лютого, під час відкриття відновленого меморіалу в Гуті Пеняцькій, поліція склала адмінпротокол на керівника партійного управління з питань національної пам'яті партії ВО «Свобода» Михайла Галущака, який розгорнув банер з фотографіями зруйнованих українських пам’ятників у Польщі та прапор. Щоправда, за словами поліції, на історика склали ротокол не через кольори прапора, а через те, що він не попередив органи виконавчої влади про проведення акції.

Поліція склала адмінпротокол на Галущака за ст. 185(1) КУпАП («Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій»). Згідно із законом, партійний активіст мав попередити про проведення спланованої акції завчасно, зокрема сповістити органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. За порушення порядку 26-річний Михайло Галущак заплатить штраф від 10 до 25 неоподаткованих мінімумів (170-425 грн), точну суму встановить суд.

Михайло Галущак уже не вперше намагається проводити такі акції, що, на його думку, мали б привернути увагу до актів вандалізму стосовно українських пам’ятників у Польщі. 1 листопада минулого року, у День всіх святих, коли багато поляків відвідують могили своїх рідних, він встановив схожий банер на Личаківському цвинтарі. Акція тривала не більше 10 хвилин, адміністрація попросила активістка покинути територію кладовища.

У розмові з ZAXID.NET Михайло Галущак розповів, що не радився з колегами ВО «Свобода» щодо проведення обидвох акцій.

«Це була моя ініціатива. Але ніхто у партії мене за це не засуджував, як зрештою і не хвалив», – сказав Михайло Галущак.