Святий Миколай прийде до вояків на полігони і в гарячі точки

17:05, 5 грудня 2016

У львівському гарнізонному храмі Петра і Павла стартувала благодійна акція «Святий Миколай для військових». Долучитися встигне кожен охочий.

У гарнізонному храмі встановили скриньку. Тут охочі можуть давати пожертви, аби Миколай не забув про наших вояків. Чудотворець приносить дарунки для дітей, а от дорослим треба помогти. Цьогоріч такими помічниками святого Миколая стануть капелани. Вони навідаються із солодощами, фруктами та іконами до курсантів, солдатів строкової служби на Яворівський полігон, до тих, хто в гарячих точках та їхніх родин.

«У нас є така традиція: ми для курсантів практикуємо, що коли вони сплять, насправді їм під подушку покласти подарунок. І це є для них момент такого доторку Божої любові, Божого добра. Тому, незважаючи на те, що військові вже дорослі, вони дуже потребують цього тепла», ― розповів військовий капелан отець Тарас Михальчук.

Миколай уже приходив у львівський шпиталь до поранених вояків, розніс більше ста кілограмів мандарин.

Тим часом капелани пакують інші подарунки ― сиротам, дітям загиблих вояків, чотирьом будинкам сімейного типу та родинам, які опинилися у скруті.

«Стараємося питати про конкретні потреби, тобто взуття, одяг чи іншу річ, яка необхідна тій дитині чи сім'ї. Бо крім нас прийдуть зі солодощами і подаруночками, бо двері є відкриті, кожен може це зробити. Ми натомість стараємося зосередити увагу на більш чомусь такому суттєвому», ― повідомив отець Роман Прокопець, голова Центру опіки сиріт.

Окрім одягу, пакують їжу та засоби гігієни.

Віряни розібрали майже 600 цеглинок, де вказані потреби родин Львова і області.

«Потрібно, щоб люди відповідально ставилися, бо деколи беруть листи і не завжди приносять подарунки. Тоді ми шукаємо додаткових коштів. Ну але цього року ми дивимося, що люди значно відкритіші і відповідальніше ставляться до таких речей», ― додав отець Тарас Мисяковський, капелан школи-інтернату №2.

Охочі ще можуть приносити продукти, які не псуються або пожертвувати гроші.