Свято у час жалоби

Визволення без бою

21:12, 27 липня 2012

Зі словесними перепалками, але без сутичок минула 68 річниця входу радянських військ до Львова. 27 липня 1944 року німецькі війська полишили місто і над Ратушею замайорів червоний прапор. Сьогодні учасники тих подій святкували.

Нині у Львові мешкає лише 20 ветеранів, які у 44-му на танках увірвались до Львова. Утім, жоден з них до монумента не прийшов: хвороби та похилий вік завадили. Натомість прийшли ті, хто воював на інших фронтах, та їхні родичі. Подією, як завше, скористались політики.

Окрім політичних заяв, комуністи попри заборону міської ради розгорнули червоне знамено. Їхнім опонентам це не сподобалось. Почалась словесна перепалка. До бійки, на щастя, не дійшло.

Після мовної перепалки, червоні провокатори згорнули знамена та хутко зникли. Натомість дали неабиякий привід пообурюватись учасникам заходу.

Для багатьох людей похилого віку червоне знамено й досі є символом перемоги та Радянського союзу.

Натомість націонал-патріоти схожі святкування називають бенкетом під час чуми. Адже нині Львів сумує за жертвами Скнилівської трагедії.

Хто хотів вшанувати загиблих вояків, прийшли до монумента, поклали квіти, помолилися та й пішли. Хто чекав атракції, той її і отримав.