Політична партія Народний Союз "Наша Україна" поширила у засобах масової інформації заяву щодо Всеукраїнського з’їзду депутатів рад усіх рівнів, який за ініціативи Партії регіонів пройшов 1 березня в місті Сєвєродонецьку, в якій засуджує "провокації, які організовують у місті Сєвєродонецьку на Луганщині Партія регіонів та її сателіти". Про це повідомляє прес-служба БНУНС.
Текст заяви подаємо цілком.
"Наша Україна" засуджує провокації, які організовують у місті Сєвєродонецьку на Луганщині Партія Регіонів та її сателіти. Ми заявляємо, що влаштоване в цьому місті зібрання депутатів і чиновників різних рад має на меті виключно дестабілізацію і протистояння в суспільстві.
Україна добре пам’ятає аналогічне зібрання в Сєвєродонецьку в листопаді 2004 року, яке стало символом сепаратизму й антиукраїнської пропаганди і здобуло однозначно негативну оцінку в суспільстві.
Олігархічна опозиція свідомо наполягала на проведенні свого з’їзду саме в Сєвєродонецьку, демонструючи спадкоємність своєї антиукраїнської політики. Організатори з’їзду відмовилися змінити місце його проведення, незважаючи на небажання міської влади вдруге давати їм притулок і навіть погодилися заплатити 5 мільйонів гривень за оренду залу.
Обговорення на з’їзді запланованих питань є позбавленим сенсу, оскільки зовнішньополітичні й мовні питання не належать до компетенції місцевих рад. Опозиціонери могли б працювати над цими питаннями у Верховній Раді, але там вони вже кілька тижнів надувають кульки й займаються хуліганством, отримуючи за це ще й величезну заробітну плату та численні пільги.
До того ж, організатори з’їзду, щоб не виглядати вже зовсім дивно навіть в очах власних виборів, вирішили заодно видати себе за оборонців місцевого самоврядування. Насправді питання передачі влади "в регіони" стурбувало регіоналів тільки після втрати ними влади на рівні держави.
"Наша Україна" категорично проти того, щоб місцеве самоврядування було підмінене всевладдям місцевих князьків. Ми проти розшматування України на феодальні вотчини. Ми проти сепаратизму чи федералізму під виглядом "обговорення гуманітарних проблем".
Місцеві ради покликані думати не над питаннями мови чи геополітики, а над тим, як зробити якісними й доступними охорону здоров’я, обслуговування малозабезпечених та пенсіонерів, комунальні послуги, припинити розбазарювання комунальних земель, покращити роботу міського транспорту. А Верховна Рада має прийняти закони, які забезпечать фінансову й організаційну незалежність місцевого самоврядування. Перелік таких законів визначений "Нашою Україною" ще до виборів і включений до угоди про створення демократичної коаліції.
По-перше, необхідно внести зміни до Бюджетного Кодексу, щоб залишати містам і районам більше зібраних податків.
По-друге, потрібно негайно ліквідувати Тендерну палату, від корупційного зашморгу якої страждають мільйони людей, а школи та лікарні не можуть отримати найнеобхідніших речей.
По-третє, запровадити податок на багатство та розкіш, який власники дорогих палаців заплатять у місцеві бюджети .
По-четверте, профінансувати з держбюджету 20-відсоткову надбавку до зарплати сільських учителів, лікарів та працівників культури.
По-п’яте, розпускати ті місцеві ради, які замість вирішення проблем своїх виборців приймають незаконні рішення, культивують корупцію, сепаратизм чи зневагу до Закону.
Ми переконані, що нас підтримають і партнери по демократичній коаліції, і місцеві громади. Разом ми змусимо депутатів, які не працюють самі й не дають працювати іншим, припинити провокації у Верховній Раді та за її межами і дати нам можливість прийняти необхідні закони.
Голова Народного Союзу "Наша Україна" В’ячеслав Кириленко".